سی دی دریا
در صفحه زارع پور منتشر شد؛

گزارش وزیر ارتباطات از سفر به مسکو

گزارش وزیر ارتباطات از سفر به مسکو

سی دی دریا: وزیر ارتباطات ضمن ارائه گزارشی از سفر خود به مسکو از امضای 4 سند همکاری بین شرکت های ایرانی و روسی آگاهی داد.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: از روز پنج شنبه به مسکو آمده ام. از روز سه شنبه نیز هیئتی متشکل از چند معاون تخصصی وزارت ارتباطات و نمایندگانی از ۲۶ شرکت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برای مذاکره با هم ترازان و هم قطاران خود و آماده سازی بستر افزایش روابط تجاری و اقتصادی به روسیه آمده اند. البته مذاکرات مجازی بین شرکت های متناظر ایرانی و روسی از دو ماه پیش شروع شده بود و حالا این شرکتها در نشست های رو در رو به توافقات عملیاتی دست پیدا کرده اند.
برای نخستین بارست که مجموعه ای از بزرگترین شرکت های خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با پشتیبانی وزارت ارتباطات تا مرحله توافق نهایی با شرکت های متناظر روسی در حوزه تبادل دانش و فناوری و صدور کالاها و خدمات ارتباطی و فناوری پیش رفته اند. با عملیاتی شدن توافقات انجام شده از این پس شرکت های ایرانی، محصولات دانش بنیان در زمینه های صنایع مخابراتی، نرم افزار و سخت افزار را به روسیه و حوزه اوراسیا صادر خواهند کرد. شرایط فعلی بازار بین المللی و منطقه ای ارتباطات و فناوری اطلاعات به شکلی رقم خورده که ضریب موفقیت شرکت های ایرانی را در این بازارها دو چندان می کند.
تا اینجای سفر با رییس آژانس فدرال رگولاتوری ارتباطات و رسانه های جمعی و وزیر توسعه دیجیتال، مخابرات و ارتباطات روسیه دیدار و مذاکره داشته ام. از پارک علوم وفناوری «اسکولکووا» در مسکو نیز دیدن کردم و با ظرفیت این مجموعه عظیم دانش بنیان آشنا شدم. به اتفاق وزیر ارتباطات روسیه شاهد امضای چند سند همکاری مهم میان دو وزارتخانه و شرکت های خصوصی دو طرف بودیم.
تا امروز ۴ سند همکاری بین شرکت های ایرانی و روسی و یک سند نیز بین دو وزارتخانه به امضا رسیده است. با امضای این اسناد، همکاریهای دوجانبه در زمینه «ارتباطات و فناوری اطلاعات» توسعه می یابد و مسیر حضور شرکت های توانمند ایرانی در بازار روسیه و به تبع آن در بازار اوراسیا هموار می شود. به تدریج جزییات دستاوردهای این سفر را برایتان خواهم گفت.


منبع:

1401/05/01
17:58:24
0.0 / 5
502
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا