سی دی دریا

اخبار جعلی درباره ترور آبه آبروی بازی ساز ژاپنی را برد

اخبار جعلی درباره ترور آبه آبروی بازی ساز ژاپنی را برد

انتشار خبری جعلی که در آن هیدئو کوجیما سازنده انواع بازی های ویدئویی با ترور شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن مرتبط دانسته شده، در این کشور جنجال به راه انداخته است.به گزارش سی دی دریا به نقل از ورج، استودیوی بازی سازی متعلق به هیدئو کوجیما بعد از انتشار پست های جعلی در رسانه های اجتماعی و رسانه های خبری که در آنها به استناد خبری جعلی کوجیما به اشتباه قاتل شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن معرفی شده بود، پاسخی منتشر نمود.
این استودیو در توییتی اعلام نمود «به شدت انتشار اخبار جعلی و شایعاتی که اطلاعات نادرست را منتقل می کنند را محکوم می نماییم و در بعضی موارد اقدامات قانونی را در نظر خواهیم گرفت».
روز جمعه، مردی آبه را در حین سخنرانی اش در یک گردهمایی تبلیغاتی انتخاباتی به ضرب گلوله کشت. پلیس تیرانداز را در صحنه دستگیر کرد که بعداً به عنوان تتسویا یاماگامی ۴۱ ساله معرفی گردید.
بعد از مدت کوتاهی از این رویداد، فردی ناشناس در سایت ۴chan تصویری نژادپرستانه منتشر نمود که در آن چهره کوجیما و تیرانداز یکی دانسته شده بود. سپس کاربر دیگری سه عکس از کوجیما در پشتیبانی از این خبر جعلی منتشر نمود.
در ادامه ژرژ جوردیتو کمدین فرانسوی این تصاویر را به عنوان قسمتی از یک پست "طنزآمیز" در توئیتر به اشتراک گذاشت و گفت مقصر کیسوکه هوندا، ستاره فوتبال ژاپنی است. این پست بعداً حذف شد. با این وجود، دیمین ریو، یک سیاست مدار راست افراطی فرانسوی که با جنبش ملی گرای این کشور مرتبط می باشد، آنرا جدی گرفت و تصاویری از کوجیما را با این متن در توئیتر منتشر کرد: «چپ افراطی می کشد».
این تصاویر سپس توسط خبرگزاری هایی در یونان و برخی کشورهای دیگر که به اشتباه از آنها در پوشش خود از ترور بهره برده بودند به کار گرفته شد و سوءبرداشت گسترش یافت.

1401/04/21
10:16:08
0.0 / 5
388
تگهای خبر: توئیتر , سازنده , سایت , قانونی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سی دس دریا