سی دی دریا
محدود كردن جمع آوری داده؛

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا

تصویب اولیه طرح حریم خصوصی آنلاین در کنگره آمریکا

سی دی دریا: یک کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده روز پنجشنبه یک طرح مورد حمایت دو حزب این کشور موسوم به حریم خصوصی آنلاین را تصویب کرد که هدف آن محدود کردن میزان جمع آوری داده های شخصی است.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، تشدید جاسوسی های سایبری از مردم آمریکا توسط دولت و شرکت های خصوصی سبب اعتراضات و افشاگری های گسترده شده و تصویب این طرح با هدف بازگشت اعتماد عمومی صورت می گیرد، بااینکه شک و تردیدهایی در مورد تبدیل شدن آن به قانون وجود دارد.
در این طرح از شرکت هایی مانند گوگل، فیسبوک و نیز لیست بلندبالایی از شرکت های دیگر خواسته شده تا فقط اطلاعات شخصی را که برای ارائه خدمات لازمست، جمع آوری کنند. برمبنای طرح مورد اشاره اطلاعات حساسی مانند شماره های تامین اجتماعی با دقت بیشتری مورد حفاظت قرار می گیرند.
این طرح به آسانی در کمیته فرعی انرژی و تجاری مجلس نمایندگان با رأی گیری صوتی تصویب گردید و الان به کمیته مربوطه می رود.
تلاش های قبلی برای تصویب قانون حفظ حریم خصوصی با مخالفت شرکت های فناوری که با بهره گیری از داده های کاربران، خدمات تبلیغات هدفمند رایگان ارائه می کنند، بی نتیجه ماند. بخش اعظم بحث در مورد این طرح بر این مساله متمرکز بود که آیا قوانین فدرال از این دست مانع از اجرای قوانین ایالتی ناسازگار با خود می شوند، یا این که افراد برمبنای آن مجاز به شکایت در مورد نقض حریم خصوصی خود هستند یا خیر.
با توجه به انتقاد دموکرات های قدرتمند سنا، همچون سناتور ماریا کانتول که ضمانت اجرای این قانون را به اندازه کافی مناسب نمی دانند، سرنوشت آن نامشخص است.


منبع:

1401/04/03
17:45:46
0.0 / 5
559
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا