سی دی دریا

تحقیقات از اریکسون به دلیل پرداخت رشوه به داعش

تحقیقات از اریکسون به دلیل پرداخت رشوه به داعش

سی دی دریا: شرکت اریکسون روز پنجشنبه تأیید کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تحقیقاتی را در مورد افترا رشوه خواری آن در سال ۲۰۱۹ در عراق شروع کرده است.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، این شرکت سوئدی سازنده تجهیزات مخابراتی اظهار داشت که به صورت کامل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همکاری می کند و هنوز برای تعیین یا پیشبینی نتیجه تحقیقات خیلی زود است.
اریکسون در ماه فوریه فاش کرد که تحقیقات داخلی نشان داده امکان دارد این شرکت به گروه شبه نظامی تروریستی دولت اسلامی در عراق پرداخت هایی انجام داده باشد تا کسب و کار خویش را در عراق توسعه دهد. بنا بر اعلام اریکسون این سو رفتار حداقل از سال ۲۰۱۱ شروع شده است.
وزارت دادگستری ایالات متحده که در سال ۲۰۱۹ هم اریکسون را برای حل و فصل یک پرونده رشوه خواری دیگر جریمه کرد، درحال بررسی نحوه رسیدگی این شرکت به اتهامات مذکور است و انتظار می رود باردیگر آنرا جریمه کند.
به عنوان بخشی از توافق دو طرف، اریکسون موافقت کرده بود که یک ناظر انطباق مستقل را برای یک دوره سه ساله به کار بگیرد. وزارت دادگستری آمریکا به جنبه های جنایی تحقیقات و کمیسیون بورس به جنبه مدنی آن می پردازد. هنگامی که توافق مشترک با اریکسون حاصل شود، مبلغ جریمه بین این دو سازمان تقسیم می شود.


منبع:

1401/03/21
10:34:13
0.0 / 5
582
تگهای خبر: تجهیزات , سازنده , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سی دس دریا