سی دی دریا

سونی برای تسهیل ارتباطات لیزری ماهواره ها شرکت تأسیس می کند

سونی برای تسهیل ارتباطات لیزری ماهواره ها شرکت تأسیس می کند

سی دی دریا: سونی روز گذشته اعلام نمود شرکت جدیدی را ایجاد خواهدنمود که به ماهواره های کوچک در مدار زمین اجازه می دهد تا بوسیله پرتوهای لیزر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، ابداع فناوری ارتباط ماهواره ها با لیزر آنها را از ارتباط با زمین برای تبادل پیام با یکدیگر بی نیاز کرده و انقلابی در صنعت ارتباطات فضایی ایجاد خواهدنمود.
شرکت ارتباطات فضایی سونی که در روز چهارشنبه ثبت گردید، مقرر است از فناوری لیزر برای مقابله با محدودیت های فرکانس های رادیویی استفاده نماید. دستگاه های مورد نیاز بدین منظور بر روی ماهواره های موجود در فضا و ماهواره هایی که با ایستگاه های زمینی در ارتباط هستند نصب خواهند شد.
این شرکت نگفت که چه زمانی نخستین دستگاه تجاری خودرا بدین منظور در فضا راه اندازی می کند، آیا مشتریانی برای این خدمات وجود دارند یا این که تا به امروز چقدر برای این فناوری سرمایه گزاری نموده است. تقریباً ۱۲۰۰۰ ماهواره در مدار زمین وجود دارد، این تعداد در سال های آتی به سرعت افزایش خواهد یافت برای اینکه شرکت های فعال در این عرصه هزینه پرتاب سفینه به فضا را کم می کنند و شرکت هایی مانند آمازون و اسپیس ایکس شبکه های گسترده ماهواره ای ایجاد می کنند. ماهواره های زمینی هم برای تسهیل ارتباطات اینترنتی در سراسر جهان به کار گرفته می شوند.
کیوهی ایواموتو، رییس شرکت جدید تأسیس شده توسط سونی، در اطلاعیه ای اظهار داشت: «میزان داده های مورد استفاده در مدار زمین سال به سال درحال بالا رفتن است، اما میزان امواج رادیویی موجود محدود است». اسپیس ایکس دستگاه های ارتباط لیزری ساخت خودرا نخستین بار در اواخر سال قبل بر روی ماهواره های استارلینک نصب کرد.
سونی گفت یکی از نخستین آزمایش های موفقیت آمیزش در سال ۲۰۲۰ انجام شد که طی آن داده های تصویری با وضوح بالا را توسط لیزر از ایستگاه فضایی بین المللی به ایستگاه زمینی در ژاپن مخابره کرد.


منبع:

1401/03/15
12:39:01
0.0 / 5
542
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سی دس دریا