سی دی دریا

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از دستاوردهای حوزه لیزر

بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از دستاوردهای حوزه لیزر

به گزارش سی دی دریا معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از دستاوردهای یک مرکز نواوری فعال در زمینه لیزر و اپتیک بازدید نمود.


به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون علمی و فناوری رییس جمهورو رییس سازمان انرژی اتمی ایران از تازه ترین دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و خلاق حوزه لیزر، اپتیک و فتونیک رونمایی و بازدید نمودند. سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوردر آیین رونمایی از دستاوردهای مرکز نوآوری لیزر اظهار داشت: هزینه ها برای فناورانی که می خواهند در زمینه لیزر، اپتیک و فتونیک فعالیت کنند بسیار بالا است و این شرکتها نیازمند تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته، حمایت های مالی و مشاوره هستند. این مرکز نوآوری می تواند با ارائه امکانات، زیرساخت ها و خدمات لازم، زمینه ساز توسعه محصولات دانش بنیان ایران ساخت در زمینه لیزر شوند. ستاری افزود: شرکت هایی که در زمینه تجهیزات پزشکی، صنعت ساختمان، فناوری اطلاعات و سایر حوزه ها کار می کنند متقاضی و مخاطب محصولات خروجی این شتاب دهنده و مرکز نوآوری هستند.

به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، مرکز نوآوری لیزر، در قالب شتاب دهنده تخصصی لیزرپورت، پشتیبانی از فناوری و نوآوری در زمینه هایی لیزر، اپتیک و فتونیک را در دستور کار دارد. این مرکز نوآوری، ضمن حمایت های زیرساختی، مشاوره تخصصی، فضای استقرار، حمایت های مالی و زمینه را برای ایجاد شرکت های فناور و دانش بنیان لیزر فراهم می آورد. باتوجه به هزینه های بالای تجهیزات پیشرفته لیزر، ضرورت پشتیبانی از فعالان فناور را ایجاب می کند و به همین دلیل این مرکز نوآوری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ایده های نوآورانه بعد از ارائه به این مرکز نوآوری، داوری شده و بعد از پذیرش، از خدمات استقرار، تجهیزات آزمایشگاهی، حمایت مالی، مشاوره ای و بازار از مرحله ایده تا تولید محصول اولیه بهره می برند.
تعدادی از شرکت های مستقر در مرکز نوآوری لیزر، محصولات حوزه طیف سنجی، دسته بندی، شناسایی عناصر به کمک لیزر، لرزه نگارهای لیزری، آنژیوگرافی حین عمل بصورت غیر تهاجمی و عدم تماس با بدن بیمار، سامانه نوردهی مصنوعی محصولات زراعی، با قابلیت کنترل طیف اپتیکی نوردهی کامل در محدوده فرابنفش و فروسرخ و دستگاه تعیین جنسیت تخم مرغ که ایران را در شمار سه کشور دارنده این فناوری است و تلفات جوجه ها را می کاهد، ساخته اند.


1401/03/13
17:50:07
0.0 / 5
496
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا