سی دی دریا
با شكایت دادستان ها مشخص شد؛

دروغگویی گوگل در مورد حالت وبگردی خصوصی

دروغگویی گوگل در مورد حالت وبگردی خصوصی

سی دی دریا: کن پکستون، دادستان کل تگزاس ادعا کرد موتور جستجوی گوگل داده های کاربرانی را جمع آوری می کند که فکر می کنند در صورت استفاده از حالت وبگردی خصوصی ناشناس باقی می مانند.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، دادستان های ایالت های تگزاس، ایندیانا، ایالت واشنگتن و ناحیه کلمبیا در ماه ژانویه شکایت های جداگانه ای ضد گوگل در دادگاه های ایالتی تنظیم کردند.
علت این امر استفاده گوگل از روش های ردیابی مکانی فریبنده ای است که به حریم خصوصی کاربران تجاوز می کنند و حتی در صورت فعال شدن حالت وبگردی خصوصی گوگل هم فعال باقی می مانند.
در پرونده شکایت دادستان کل تگزاس، حالت وبگردی ناشناس گوگل هم به شکایت از قبل تنظیم شده ماه ژانویه اضافه شده است. حالت ناشناس یا «وبگردی خصوصی» قابلیتی در مرورگر کروم است که به این مفهوم است که گوگل سابقه جستجو یا موقعیت مکانی کاربران را ردیابی نخواهد کرد.
در این دادخواست آمده که گوگل گزینه «وبگردی خصوصی» را عرضه می دهد تا کاربران با خیال راحت وبسایت های بسیار شخصی در مورد سابقه پزشکی، تفکرات سیاسی و غیره را مشاهده کنند. یا شاید آنها به آسانی بخواهند یک هدیه غافلگیرکننده بخرند بدون این که دریافت کننده هدیه توسط رگباری از تبلیغات هدفمند از مبحث آگاه شود.
اما در حقیقت، گوگل به صورت فریبنده ای مجموعه ای از داده های شخصی را جمع آوری می کند، حتی زمانی که کاربر حالت ناشناس را فعال کرده است.
گوگل در واکنش مدعی شده این پرونده «بر اساس ادعاهای نادرست و ادعاهای منسوخ در مورد تنظیمات گوگل تهیه شده است. ما همیشه خصوصیت های حریم خصوصی را در محصولات خود بوجود آورده ایم و امکان کنترل جدی داده های مکانی را عرضه کرده ایم.»
در ادامه این بیانیه آمده است: «ما به شدت با این ادعاها مخالفت کرده و از خود دفاع می کنیم».
در عین حال کارشناسان می گویند گوگل مشتریان را با ادامه ردیابی موقعیت مکانی آنها حتی زمانی که به دنبال پیشگیری از آن هستند، گمراه کرده و داده های خصوصی آنها را جمع آوری می کند.


منبع:

1401/02/31
13:24:55
0.0 / 5
552
تگهای خبر: سایت , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سی دس دریا