سی دی دریا
به بهانه نگرانی های امنیتی؛

محدودیت های کاسپراسکای توسط دولت بایدن تشدید می شود

محدودیت های کاسپراسکای توسط دولت بایدن تشدید می شود

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و دولت وی قصد دارند به بهانه نگرانی های امنیتی استفاده از نرم افزارهای ضدویروس شرکت روسی کاسپراسکای را محدود کنند.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، دولت آمریکا بیم دارد حملات سایبری روسیه در شرایط تداوم جنگ اوکراین تشدید شود و نرم افزارهای امنیتی کاسپراسکای به موفقیت این حملات کمک کنند.
سه منبع آگاه در این حوزه به رویترز گفته اند که رسیدگی به این پرونده ابتدا پارسال به وزارت بازرگانی آمریکا و سپس وزارت دادگستری این کشور محول شده است. این پرونده پیشرفت کمی داشته و همین مسئله سبب شده دولت بایدن و برخی مقامات دولتی دیگر خواهان توجه بیشتر به این مورد در اسفند ماه شوند.
آمریکا مدعی است کرملین می تواند از نرم افزارهای ضدویروس کاسپراسکای برای جاسوسی از سیستم های کامپیوتری و سرقت اطلاعات حساس از آنها بهره بگیرد و حتی در صورت تشدید نزاع بین مسکو و غرب، کامپیوتر های آمریکایی را دستکاری کند.
آمریکا همینطور نگران سرقت اطلاعات حساس در ارتباط با شبکه های پیمانکاران دولت فدرال و اپراتورهای زیرساخت های حیاتی ایالات متحده مانند شبکه های برق و غیره است.
فعلاً دولت آمریکا قصد ندارد استفاده بخش خصوصی از نرم افزارهای کاسپراسکای را که از مدت ها قبل توسط مقامات آمریکایی بعنوان یک تهدید جدی برای امنیت ملی ایالات متحده تلقی می شده، ممنوع کند.


منبع:

1401/02/20
12:26:19
0.0 / 5
569
تگهای خبر: امنیت , سایبری , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سی دس دریا