سی دی دریا
با گزارش جدید رگولاتوری مشخص شد؛

تناقض آمارهای دولت قبل درباره ارتباطات روستایی

تناقض آمارهای دولت قبل درباره ارتباطات روستایی

آخرین آمار انتشار یافته توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان داده است که ۷۵ درصد روستاهای کشور دارای تلفن خانگی هستند و تعداد روستاهای دارای ارتباط طی ۴ سال قبل کاسته شده است.


به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، طبق به روزترین گزارشی که از آمار و اطلاعات بخش ICT توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات انتشار یافته است، ۸۲.۴۷ درصد روستاهای کشور دارای ارتباط هستند. این در شرایطی است که تیرماه گذشته و در انتها دولت دوازدهم، محمدجواد آذری جهرمی وزیر وقت ارتباطات در توئیتی با بیان عملکرد دولت دوازدهم در اتصال روستاها، اعلام نموده بود که ۹۸.۵ درصد روستاییان از نظر جمعیتی به اینترنت متصل هستند. با این وجود اما تازه ترین گزارش رگولاتوری نشان داده است که تا آخر سال ۱۴۰۰ حدود ۵۱ هزار و ۳۷۹ روستاها دارای ارتباط هستند و آمار روستاهای دارای ارتباط هم نسبت به سال ۹۹ با کاهش همراه می باشد. طبق این آمار تنها ۸۲ درصد روستاهای کشور دارای ارتباط هستند و این ارتباط نه تنها مختص ارتباطات اینترنت نیست، بلکه بر اساس اتصال خط تلفن ارزیابی می شود. تعداد روستاهای دارای ارتباط در سال ۹۹ از جانب رگولاتوری ۵۲ هزار و ۱۸۲ روستا اعلام شده بود که در انتهای سال ۱۴۰۰ تعداد روستاهای دارای ارتباط به ۵۱ هزار و ۳۷۹ روستا رسیده است. آمارهای رگولاتوری نشان داده است که از سال ۹۶ تا سال ۱۴۰۰ تعداد روستاهای دارای ارتباط در کشور با سیر نزولی همراه بوده و دلیل آن مشخص نمی باشد. سال ۹۶ آمارها نشان می داد که ۵۵ هزار و ۳۲۵ روستا در کشور دارای ارتباط بودند که این آمار در سال ۱۴۰۰ با کاهش ارتباطات حدود ۴ هزار روستا همراه می باشد. همینطور طبق این گزارش، تعداد ۴۷ هزار و ۲۵۱ روستا در کشور که ۷۵ درصد روستاها را می سازند دارای تلفن خانگی هستند و ۲۵ درصد روستاها هنوز به تلفن خانگی مجهز نشده اند. سال ۹۹ تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی ۴۷ هزار و ۸۳۷ روستا اعلام شده بود.
در گزارش رگولاتوری آماری از وضعیت روستاهایی که به اینترنت تجهیز شده اند مشاهده نمی گردد. الان ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور ۳۴.۹۶ درصد است که این رقم در سال ۹۹، ۳۴.۶۸ درصد اعلام شده بود. بالغ بر ۲۹ میلیون و ۳۸۳ هزار خط تلفن در کشور دایر است و تابحال ۳۸ میلیون و ۸۳۸ هزار خط تلفن ثابت در کشور نصب شده است. این آمار نشان داده است که حدود ۱۰ میلیون خط تلفن ثابت الان در کشور بلااستفاده است. در حوزه تلفن همراه هم ضریب نفوذ الان ۱۶۶ درصد است و بیشتر از ۱۴۰ میلیون خط موبایل در کشور دایر است. ضریب نفوذ موبایل در انتهای سال ۹۹ در کشور ۱۵۵ درصد گزارش شده بود و تعداد مشترکان موبایل هم ۱۳۱ میلیون نفر بود. همینطور ۹۴ درصد از جاده های اصلی، فرعی و ریلی کشور در پوشش موبایل قرار دارد.


منبع:

1401/02/11
10:05:41
0.0 / 5
605
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سی دس دریا