سی دی دریا
سوء استفاده از قدرت در بازار؛

شکایت تازه ضد انحصار اتحادیه اروپا از اپل

شکایت تازه ضد انحصار اتحادیه اروپا از اپل

به گزارش سی دی دریا اپل در هفته های آتی باید پاسخگوی اتهامات ضد انحصار تازه اتحادیه اروپا باشد که نشان داده است مقامات اتحادیه اروپا درحال تقویت محتوای این پرونده ضد شرکت آمریکایی مذکور هستند.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا سال قبل اپل را به سوءاستفاده از موقعیت خود و اقدامات رقابتی انحصارطلبانه در بازار پخش موسیقی آنلاین از راه وضع قوانین محدودکننده برای اپ استور خود متهم کرد که توسعه دهندگان را مجبور می کند از سیستم پرداخت درون برنامه ای اپل استفاده کنند. بر همین مبنا اپل از اطلاع رسانی به کاربران در مورد گزینه های خرید دیگر که در اپ استور یا خارج از آن در دسترس می باشد، جلوگیری می کند.
این تخلفات اپل در کشورهایی همچون ایالات متحده و بریتانیا هم مورد بررسی قرار گرفته است. بر مبنای شواهد جدیدی که بر ضد اپل در این حوزه جمع آوری شده، امکان دارد شرکت مذکور با جرایم مالی تازه ای مواجه شود. کمیسیون اروپا و اپل از اظهار نظر در این حوزه خودداری کرده اند.
بر اساس قوانین جدید فناوری اتحادیه اروپا به نام قانون بازارهای دیجیتال (DMA) که در ماه گذشته تصویب گردید، چنین اقدامات انحصارطلبانه ای غیرقانونی می باشد. شرکت هایی که قوانین ضد انحصار اتحادیه اروپا را زیر پا می گذارند، با جریمه ای به میزان حداکثر ۱۰ درصد از گردش مالی جهانی خود محکوم می شوند.
علاوه بر خدمات پخش موسیقی، روش های درآمدزایی اپل در بخش های خدمات کتاب های الکترونیکی و اپل پی هم در تیررس پیگیری ضد انحصار اتحادیه اروپا قرار دارد.

1401/01/24
13:26:30
0.0 / 5
538
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سی دس دریا