سی دی دریا

جنگ اوکراین نیمی از تولید نئون جهان را برای ساخت تراشه متوقف کرد

جنگ اوکراین نیمی از تولید نئون جهان را برای ساخت تراشه متوقف کرد

سی دی دریا: دو تامین کننده مهم نئون در اوکراین که حدود نیمی از این ماده مهم برای تولید تراشه را در جهان تولید می کنند، با تشدید حملات مسکو فعالیت خودرا متوقف کرده اند.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، تشدید حملات روسیه در اوکراین سبب شده این دو شرکت قادر به فعالیت نباشند و همین مساله نگرانی از افزایش قیمت انواع تراشه و تشدید کمبود نیمه هادی را افزایش داده است.
بررسی های مؤسسه تک ست نشان میدهد حدود ۴۵ تا ۵۴ درصد از نئون مورد استفاده برای تولید انواع نیمه هادی در جهان، توسط دو شرکت اوکراینی به اسامی اینگاس و کریون تامین می شود. مصرف جهانی نئون برای تولید تراشه در سال قبل به حدود ۵۴۰ تن متریک رسید.
هر دو شرکت تمام کارهای خودرا تعطیل کرده اند، برای اینکه نیروهای روسی حملات خودرا به شهرهای سراسر اوکراین شدت بخشیده اند و زیرساخت های کلیدی را ویران کرده اند.
همه گیری ویروس کرونا در سه سال اخیر موجب افزایش تقاضا برای خرید انواع تلفن های همراه، لپ تاپ و خودرو شد، در عین حال برخی شرکت های تراشه ساز به سبب انتشار این ویروس مجبور به تعطیلی و کاهش تولید شدند. در شرایطی که تصور می رفت شرایط بازار تراشه درحال عادی شدن است، جنگ اوکراین مجدداً بحران دیگری را به این صنعت تحمیل کرده است.
در حالی که برآوردها در مورد میزان ذخایر نئون در دسترس برای تولید تراشه بسیار متفاوت می باشد، تردیدی وجود ندارد اگر این درگیری ادامه یابد، تولید انواع محصولات الکترونیک دشوار خواهد شد. ادامه وضعیت فعلی تا ماه آوریل احتمالاً به مفهوم محدودیت های بیشتر برای زنجیره تامین گسترده صنعت تراشه و ناتوانی در حوزه تولید محصول نهایی برای خیلی از مشتریان کلیدی است.


منبع:

1400/12/21
19:56:52
0.0 / 5
607
تگهای خبر: تراشه , لپ تاپ , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
سی دس دریا