سی دی دریا
با استفاده از فناوری تشخیص چهره؛

عرضه خدمات وزارت خزانه داری آمریکا منوط به نقض حریم شخصی افراد

عرضه خدمات وزارت خزانه داری آمریکا منوط به نقض حریم شخصی افراد

به گزارش سی دی دریا وزارت خزانه داری آمریکا عرضه خدمات در وبسایت سازمان خدمات درآمد داخلی خویش را به منوط به استفاده از فناوری تشخیص چهره کرده که این امر منجر به نقض حریم شخصی افراد می شود.به گزارش سی دی دریا به نقل از انگجت، یک مقام رسمی در وزارت خزانه داری ایالات متحده می گوید با عنایت به اعتراض ها و اظهار نگرانی ها، سازمان های تابعه این وزارت خانه درحال بررسی جایگزین هایی برای یک نرم افزار بحث برانگیز تشخیص چهره هستند. باآنکه وی به صورت خاص به نگرانی های در ارتباط با حریم خصوصی در صورت استفاده از نرم افزار شرکت آی دی می اشاره نکرد.
الکساندرا لامانا، سخنگوی وزارت خزانه داری در این مورد گفته است: سازمان خدمات درآمد داخلی پیوسته به دنبال راه هایی برای ایمن تر کردن فرایند تشکیل پرونده است. ما به اهمیت محافظت از حریم خصوصی مالیات دهندگان اعتقاد داریم و همینطور اطمینان می دهیم که مجرمان نمی توانند به حساب های مالیات دهندگان دسترسی پیدا کنند.
لامانا ضمن اشاره به فقدان بودجه برای نوسازی این سازمان، همینطور اظهار داشت که برای این مجموعه «غیرممکن» است که ابزاری داخلی برای تشخیص هویت طراحی و ایجاد نماید و البته مالیات دهندگان آمریکایی ملزم به ثبت مالیات خود به صورت آنلاین نیستند.
این سازمان از اواخر سال گذشته، کاربران را ملزم به استفاده از فناوری تشخیص چهره شرکت آی دی می برای دسترسی به بخش های خاصی از وبسایت خود کرد. این سازمان از تابستان سال جاری از افراد می خواهد که پیش از این که بتوانند مالیات خویش را به صورت آنلاین ثبت کنند، از فناوری تشخیص هویت آی دی می استفاده کنند.
این فرایندی است که مالیات دهندگان را ملزم می کند شناسه دولتی خود، یک کپی از قبض آب و برق و یک عکس سلفی ویدئویی را به این شرکت مستقر در ویرجینیا عرضه کنند. نکته مهم این است که تصاویر ارسالی کاربران نزد شرکت آی دی می محفوظ باقی نمی ماند و از آنها جهت بررسی تصاویر افراد درگیر در فعالیتهای جنایت کارانه سازمان یافته و شناسایی این اشخاص استفاده می شود.

1400/11/11
12:57:57
0.0 / 5
470
تگهای خبر: آنلاین , خدمات , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
سی دس دریا