سی دی دریا
نائب رئیس كمیسیون :

گزارش نهایی طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی آماده شد

گزارش نهایی طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی آماده شد

به گزارش سی دی دریا نایب رییس کمیسیون مشترک پیگیری طرح پشتیبانی از کاربران فضای مجازی از نهایی شدن گزارش مرکز پژوهش های مجلس در مورد این طرح اطلاع داد و اظهار داشت: هفته جاری جلسه کمیسیون مشترک برگزار می گردد.علی یزدی خواه در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: گزارش مرکز پژوهش های مجلس در مورد طرح پشتیبانی از حقوق کاربران و خدمات پایه فضای مجازی تقریباً نهایی شده است و ما امیدواریم که در هفته جاری بتوانیم جلسات کمیسیون مشترک را برای تصویب کلیات طرح برگزار نماییم.
نایب رئیس اول کمیسیون مشترک طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی افزود: مطابق با پیشبینی ها مراحل بعدی بررسی و تصویب طرح در ماه جاری طی خواهد شد و ما امیدواریم که بتوانیم در عرض یک ماه، نسخه نهایی طرح را به شورای نگهبان تقدیم نماییم.
وی ضمن اشاره به این که در جریان رسیدگی این طرح در مرکز پژوهش های مجلس برخی اختلاف نظرها وجود داشت که الان حل و فصل شده و تنها در موارد اندکی، اختلاف نظراتی وجود دارد که درحال حل آن هستیم، اضافه کرد: در نسخه نهایی که مرکز پژوهش های مجلس آماده کرده است، اصلاحات مدنظر این مرکز و نظرات مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات هم اعمال شده و به شکلی این نسخه، مورد وثوق و وفاق همه قرار دارد.
یزدی خواه با تکیه بر این که این طرح از حمایت های دستگاههای اجرایی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان صدا و سیما (ساترا)، مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات برخوردار است، اظهار داشت: بعد از برگزاری جلسات متعدد، الان وفاق حداکثری در این نسخه دیده می شود.
وی ضمن اشاره به این که در جریان بررسی این طرح (نسخه ۶ دیماه ۱۴۰۰) در مرکز پژوهش های مجلس در بعضی نکات جزئی، مغایرت هایی وجود داشت که الان رفع شده است، خاطرنشان کرد: الان کلیات این طرح از ۳۷ ماده به ۲۲ ماده تنزل یافته و نکات و نقطه نظرات مدنظر وزارت ارتباطات هم در آن لحاظ شده است و ما شاهد حداکثر همپوشانی در نسخه نهایی هستیم.
نایب رئیس اول کمیسیون مشترک طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی با اشاره به اینکه اختلاف نظرها بیشتر در ارتباط با مفاد اختیارات وزارت ارتباطات، کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی و مباحث در رابطه با تنظیم گری می شود، عنوان کرد: طی یک ماه تلاش مان بر این خواهد بود که تصویب کلیات و رسیدگی به بندهای طرح را به اتمام برسانیم.
به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، هفتم دیماه ۱۴۰۰ و در آخرین جلسه بررسی طرح پشتیبانی از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی، نمایندگان عضو کمیسیون مشترک بررسی این طرح بار دیگر با درخواست ارجاع طرح به مرکز پژوهش های مجلس جهت بررسی کارشناسی بیشتر موافقت کردند و به این مرکز ۲۰ روز کاری فرصت دادند تا گزارش کارشناسی خویش را درباره این طرح اعلام نماید.


منبع:

1400/11/02
15:47:34
0.0 / 5
500
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سی دس دریا