سی دی دریا
محدود كردن پلتفرم چینی؛

آمریکا علی بابا را تهدید امنیتی می داند

آمریکا علی بابا را تهدید امنیتی می داند

دولت بایدن درحال بازبینی در مورد عملکرد شرکت تجارت الکترونیک چینی علی بابا است و می خواهد کسب وکار آنرا به بهانه تهدیدات امنیتی محدود کند.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، سه منبع نزدیک به دولت آمریکا مدعی شده اند کاخ سفید علی بابا و کسب وکار کلود آنرا یک تهدید امنیتی برای خود می داند و به همین بهانه ممکنست در آینده نزدیک مشکلاتی جدی برای ادامه فعالیت علی بابا در خاک ایالات متحده به وجود آید.
دولت آمریکا بر روی معاملات شرکت های فناوری چینی با شرکت های آمریکایی نظارت دارد و تمرکز این تحقیقات بر این است که علی بابا چگونه داده های مشتریان آمریکایی، همچون اطلاعات شخصی را ذخیره می کند، رویه آن در رابطه با موضوع مالکیت معنوی چیست و این که آیا دولت چین می تواند به این اطلاعات دسترسی پیدا کند یا خیر.
یکی از این منابع باخبر که با خبرگزاری رویترز صحبت کرده مدعی شده، چین می تواند دسترسی کاربران آمریکایی به اطلاعات ذخیره شده بر روی خدمات کلود علی بابا را مختل کند و این مساله نگران کننده است. ممکنست آمریکا علی بابا را مجبور به اقداماتی برای کاهش خطرات امنیتی خدمات کلود خود کند یا بطور کلی آمریکایی های ساکن این کشور و خارج از آنرا از استفاده از خدمات مورد اشاره محروم کند.
انتشار این اخبار سبب کاهش سه درصدی ارزش سهام علی بابا شده است. قبل از این دونالد ترامپ رییس جمهور سابق آمریکا هم در مورد کسب وکار کلود علی بابا اظهار نگرانی کرده بود و حالا دولت بایدن مسیر دولت قبلی را ادامه داده است.
کسب و کار کلود علی بابا در آمریکا تنها ۵۰ میلیون دلار ارزش دارد ولی مسدود شدن این خدمات در آمریکا به این کسب وکار درحال رشد طرف چینی ضربه ای جدی می زند و حسن شهرت آنرا زیر سوال می برد.

1400/10/30
10:54:05
0.0 / 5
682
تگهای خبر: امنیت , خدمات , فناوری , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سی دس دریا