سی دی دریا
براساس اعلام ستاد نانو؛

ورود شرکت های نانو به بورس تسهیل می شود

ورود شرکت های نانو به بورس تسهیل می شود

ستاد توسعه فناوی نانو اعلام نمود که از ورود شرکتهای فعال در این حوزه برای ورود به بازار سرمایه حمایت می کند.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، ورود شرکت های فعال حوزه نانو به بازار سرمایه مزایایی دارد؛ تامین مالی بزرگتر، اعتباربخشی به برند شرکت های داخلی و توسعه بازار داخلی و بازار بین المللی همچون این مزایا هستند.
ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای تسهیل ورود این شرکتها به بازار بورس مبادرت به شناسایی و انتخاب مجموعه های مشاوره و پذیرش شرکت در بورس و شرکت های مشاوره سرمایه گذاری فاینتک در این عرصه کرده است.
همچنین در این راستا اقداماتی همچون تعریف مؤلفه های اولیه پذیرش شرکتها در بورس و انتخاب شرکت های دارای صلاحیت برگزیده برای ورود به بورس نیز انجام شده است. این کار با برگزاری جلسات مشترک با ۱۰ شرکت منتخب، شتاب گرفته است.
افزایش شفافیت، کارایی و همین طور بهبود عملکرد جاری شرکتها همچون مزایای ورود آنها به بازار بورس است. بورس اوراق بهادار بعنوان بازوی اصلی بازار سرمایه علاوه بر تجهیز، جذب و هدایت منابع مالی و هدایت به سمت کارهای مولد و اشتغال زا، نقش تامین مالی بنگاه ها و مؤسسات اقتصادی را نیز بر عهده دارد.
ورود شرکت های دانش بنیان به این بازار می تواند در کنار افزایش کارایی این شرکتها به توسعه فناوری در کشور نیز منجر شود. ستاد نانو در تلاش است تا با تسهیل ورود این شرکتها به بازار بورس، هم به بزرگ تر شدن این شرکتها کمک نماید و هم در رونق اقتصادی و توسعه فناورانه کشور نقش ایفا کند.

1400/10/25
14:14:44
0.0 / 5
559
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا