سی دی دریا
همزمان با افتتاح خانه نوآوری تركیه؛

دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه

دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه

سی دی دریا: دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه همزمان با شروع به کار خانه نوآوری در این کشور انجام می شود.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، یکی از اهداف مهم سیاست های حمایتی از شرکت های دانش بنیان و خلاق، پشتیبانی از آنها برای ورود به بازار کشورهای هدف و ارائه توانمندی ها و ظرفیت های علمی و فناوری و توسعه صادرات آنها است.
کشور ترکیه باتوجه به مناسبات سیاسی و اقتصادی، اشتراکات تاریخی و فرهنگی با ایران و موقعیت مناسب در زمینه اوراسیا بعنوان دروازه ورودی یه این منطقه جغرافیایی؛ بازار مناسبی برای ایجاد زیرساخت و توسعه صادرات محصولات دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی شمرده می شود. به همین دلیل با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین نشست تجاری و فناوری شرکت های ایرانی در ترکیه همزمان با شروع به کار خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت استانبول انجام می شود.
این خانه که پس از کشورهای روسیه، سوریه، چین و کنیا بعنوان پنجمین زیرساخت صادراتی دانش محور مورد حمایت معاونت قرار گرفته است با ارائه خدمات سخت افزاری نظیر «تامین فضای کار اختصاصی و اشتراکی»، «تامین زیست بوم نوآوری ایرانی در استانبول» و «زیرساخت برگزاری جلسه و سمینار»، و ارائه خدمات نرم افزاری مانند «تحقیقات بازار و بازاریابی به شرکت های دانش بنیان و خلاق» اهتمام در تسهیل حضور و صادارت شرکتها و محصولات ایرانی به ترکیه دارد.
خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران ساخت استانبول با سرمایه گذاری بخش خصوصی و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در فضایی بیش از ۵۰۰ متر مربع در بهترین نقطه تجاری استانبول و برمبنای استانداردها و انتظارات بین المللی برای اولین در کنار یکی از بزرگترین زیست بوم های نوآوری استانبول به وجود آمده است تا دسترسی شرکتها و استارتاپ های ایرانی به شرکت ها، سرمایه گذاران، شتابدهنده ها و تیم های ترک به ساده ترین شکل ممکن مقدور باشد.
شرکت ها و استارت اپ های علاقمند می توانند از شروع بهمن ماه نسبت به انتخاب دفتر کاری خود بصورت اختصاصی (برای ۴ نفر)، اختصاصی تک نفره، محیط کار اشتراکی و محیط کار مجازی اقدام و از خدمات تخصصی بازاریابی یا جذب سرمایه بین المللی خانه نوآوری استفاده کنند.
دومین نشست تجاری و فناوری ایران در ترکیه با حضور ۵۰ شرکت دانش بنیان و خلاق برای مذاکره با شرکت های متناظر ترک، ۸ تا ۱۱ اسفندماه سال ۱۴۰۰ انجام خواهد شد.


منبع:

1400/10/22
00:33:29
0.0 / 5
614
تگهای خبر: خدمات , فناوری , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سی دس دریا