سی دی دریا

ضدعفونی کننده ایمن نانویی برای دام و طیور تولید شد

ضدعفونی کننده ایمن نانویی برای دام و طیور تولید شد

سی دی دریا: پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان نانو پوشش فلز ضدعفونی کننده سطوح، کف سالن، دیوارها و محوطه نگهداری دام و طیور را تولید و به بازار معرفی کردند.به گزارش سی دی دریا به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، مقاومت میکروبی و سویه های مقاوم بیمارستانی همچون چالش های اساسی در زمینه پزشکی و سلامت محسوب می شوند. ضدعفونی کننده های نانویی بعنوان یک راه حل جدید جهت مقابله با این مشکلات به تأیید مجامع معتبر علمی رسیده اند؛ این نانوضدعفونی کننده ها، ماندگاری و اثربخشی بالایی دارند.
بر همین اساس یک شرکت از یک دهه پیش تولید آزمایشی و تحقیق بر خواص نانوکلوئید نقره را آغاز نموده و بر پایه‌ی این تحقیقات این شرکت موفق به تولید انواع ضدعفونی کننده نانویی شده است. این محصولات بعنوان ضد عفونی کننده سطح بالا شناخته می شود که ماده‌ی مؤثره‌ی اصلی در آن نانوذرات نقره است.
ضدعفونی کننده سطوح، کف سالن، دیوارها و محوطه نگهداری دام و طیور حاوی نانوذرات با غلظت ۴۰۰۰ppm شناخته می شود، موفق به کسب مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشکی شده است.
این محصول در زمینه های انسانی و دام و طیور کاربرد داشته و نسبت به خیلی از ضدعفونی کننده های غیرنانویی از کارایی بالاتری برخوردارست.
از جمله مزیت های ضدعفونی کننده نسبت به سایر ضدعفونی کننده های شناخته شده می توان به پایه آبی محصول، نداشتن سمیت استنشاقی، عدم ایجاد حساسیت تنفسی، عدم سمیت سلولی و پوستی و عدم ایجاد مقاومت در میکروارگانیسم ها و قرارگرفتن نانوذرات به سبب سایز نانو در خلل و فرج سطوح و ابزارها اشاره نمود.
در حالی که سایر ضدعفونی کننده ها بعد از زمان کوتاهی تبخیر یا تجزیه می شوند، ماندگاری و اثربخشی بالا همچون خاصیت های بارز ضدعفونی کننده های است.
علاوه بر این، از آنجائیکه بیشترین مشکل در ضدعفونی کردن خلل، فرج و کنج ها است، ضدعفونی کننده با قرارگرفتن نانوذرات در خلل و فرج و کنج ها رشد و حیات میکرو اورگانیسم ها را در این فضاها به حداقل می رساند. گفتنی است که محصولات تولیدی شرکت نسبت به محصولات نانویی وارداتی از مزیت قیمتی قابل توجهی برخوردارست.
در حال حاضر این شرکت محلول های ضدعفونی کننده بیمارستانی، محلول ضدعفونی کننده دام و طیور و محلول ضدعفونی کننده دام کوچک را با تولید و عرضه می کند.
این شرکت دارای ۱۵ فناوری ثبت شده و ۱۸ پتنت داخلی و خارجی و بیش از ۲۰ محصول تولیدی است.


منبع:

1400/10/12
13:52:21
0.0 / 5
575
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا