سی دی دریا
معاون شبكه مخابرات ایران مطرح كرد:

لزوم تغییر فناوری و تحول در شبکه مخابراتی کشور

لزوم تغییر فناوری و تحول در شبکه مخابراتی کشور

به گزارش سی دی دریا معاون شبکه شرکت مخابرات ایران با اعلان اینکه تنوع و قدمت تجهیزات در زمینه ارتباطات ثابت از چالش های اصلی شبکه مخابراتی کشور است، اظهار داشت: نیاز به تغییر فناوری و تحول در این شبکه احساس می شود.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، رضا خلیلی امروز در حاشیه نمایشگاه تلکام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران موظف به ایجاد، توسعه و نگهداری شبکه مخابراتی کشور در تمام لایحه ها بوده و گستردگی این شبکه از نظر سطح پوشش در شهرها و روستاها نیز قابل توجه است.
وی با اشاره به این که درحوزه ارتباطات ثابت، اکنون چالش اصلی این شبکه به تنوع و قدمت تجهیزات بر می گردد، اظهار داشت: شبکه مخابراتی کشور نیاز به تغییر فناوری و تحول دارد.
خلیلی اظهار داشت: اکنون تکنولوژی بصورت روزانه درحال تغییر است و ما معتقدیم که در شبکه مخابرات نیز باید تغییر فناوری اتفاق بیافتد.
معاون شبکه شرکت مخابرات ایران با اعلان اینکه رویکرد جدید دولت نیز مربوط به گسترش فیبر نوری در زمینه ارتباطات ثابت است، اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران با رویکرد توسعه فناوری FTTH در تحقق این سیاستگذاری همکاری خواهدنمود.
وی اضافه کرد: اپراتورهای ارتباطی می توانند فضای توسعه کشور را در خدمات ارتباطات ثابت گسترش دهند. این مساله می تواند آینده حوزه ارتباطات ثابت و باند پهن را تحت تاثیر مثبتی قرار دهد.
خلیلی با اشاره به استقبال نسبتا خوب از نمایشگاه تله کام امسال از سمت شرکت های تولید کننده، تامین کنند، اپراتورها و شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: در این نمایشگاه فعالان صنعت ارتباطات و مخابرات، نیازمندی ها، راه حل ها و محصولات خودرا ارائه کردند و شرکت مخابرات ایران نیز می خواهد از محصولات دانش بنیان در زمینه سخت افزار و نرم افزار استفاده نماید.
معاون شبکه شرکت مخابرات ایران با اشاره به این که نمایشگاه تله کام می تواند محلی برای رصد و شناسایی نیازمندی اپراتورها در تامین تجهیزات و سفارش آن به تولید کنندگان داخلی باشد، افزود: انتقال تجارت اپراتورها و شرکتها و تبدیل شدن آن به قراردادهای همکاری از دیگر اهداف برگزاری تله کام بود که بنظر می رسد تا حالا محقق شده است.
به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، نمایشگاه ایران تله کام ۱۴۰۰ از ۲ تا ۵ دی ماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران اجرا شد.


منبع:

1400/10/05
20:51:10
0.0 / 5
650
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سی دس دریا