سی دی دریا
مصوبات كمیسیون ارتباطات آمریكا؛

دسترسی به سیستم هشدار اضطراری

دسترسی به سیستم هشدار اضطراری

سی دی دریا: کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، بهبود دسترسی و وضوح هشدارهای اضطراری، تسهیل رقابت ماهواره ای و ترویج مناقصه رقابتی منصفانه و آزاد در برنامه نرخ الکترونیکی را در دستور کار خود قرار دارد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) در تازه ترین نشست عمومی خود، اولویت های جدیدی در امور مطالعاتی و سیاست گذاری این نهاد تنظیم گر را اعلام نموده است. با توجه شیوع بیماری همه گیر کرونا و سیاست های دسترسی ازراه دور کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا و سایر سازمان های مرتبط، این نهاد سیاست گذار، تازه ترین نشست خودرا در تاریخ ۱۴ دسامبر، بصورت آنلاین و زنده در رسانه های اجتماعی خود پخش کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا یک سازمان مستقل در دولت فدرال ایالات متحده است که وظیفه تنظیم گری ارتباطات رادیویی، تلویزیونی، سیمی، ماهواره ای و کابلی را در سراسر ایالات متحده آمریکا، بر عهده دارد.

بهبود وضوح و دسترسی به سیستم هشدار اضطراری

اعلامیه اولیه قوانین پیشنهادی جدید کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، اخیراً طی یک نشست عمومی از طرف این نهاد سیاست گذار، اعلام گردید. برمبنای مباحث مطرح شده در حاشیه جلسه و گزارش های پخش شده، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا بر تحقیق درمورد چگونگی بهبود وضوح و دسترسی به سیستم هشدار اضطراری (EAS)، متمرکز شده است. در این بازبینی و اصلاح حقوقی، استانداردسازی سیستم های یاد شده برای افراد ناشنوا و کم شنوا در اولویت قرار گرفته است. از همین روی، کمیسیون یاد شده برای بهبود وضوح و دسترسی به پیام های بصری سیستم هشدار اضطراری برای عموم همچون برای افرادی که ناشنوا یا کم شنوا هستند و دیگرانی که قادر به دسترسی به آن نیستند، مطالعات لازم را آغاز نموده است. سیستم هشدار اضطراری ایالات متحده، یک سیستم هشدار ملی در آمریکا است که به مقامات مجاز اجازه می دهد تا هشدارهای اضطراری و پیام های هشدار دهنده را بوسیله رادیو و تلویزیون و سایر وسایل ارتباطی، هماهنگ و منتشر کنند.

ترویج مناقصه رقابتی منصفانه و آزاد در برنامه E-Rate

برنامه E-Rate، طرحی است برای مدارس و کتابخانه های صندوق خدمات جهانی (Universal Service Fund) که توسط شرکت اداری خدمات جهانی (USAC) و تحت هدایت کمیسیون ارتباطات فدرال اداره می شود، در نظر گرفته شده است. این برنامه تسهیلاتی را برای مساعدت با مدارس و کتابخانه های ایالات متحده برای دستیابی به ارتباطات راه دور و دسترسی به اینترنت مقرون به صرفه ارائه می دهد.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا، در نظر دارد که در امتداد ترویج مناقصه رقابتی منصفانه و آزاد در برنامه E-Rate، تغییراتی را در قوانین این برنامه، ایجاد نماید. برمبنای اصلاحات مدنظر، متقاضیان دریافت تسهیلات و تجهیزات فنی بوسیله برنامه E-rate، باید یک پروسه مناقصه رقابتی را بین ارائه دهندگان خدمات انجام دهند. بر همین اساس، قرار بر این است که متقاضیان یاد شده، بعد از اعلام ارائه دهنده منتخب، خدمات مورد نظر خودرا دریافت کرده و در ادامه درخواست خودرا جهت تخصیص بودجه برای پرداخت به ارائه دهنده خدمات، به متولیان E-Rate، اعلام کنند.

تسهیل رقابت پهن باند ماهواره ای

موضوع دیگری که مورد تاکید متخصصان ارائه دهنده در نشست عمومی روز ۱۴ دسامبر این کمیسیون عنوان شد، مسئله بازبینی در قوانین کمیسیون برای اشتراک طیف در بین سیستم های ماهواره ای مدار پایین زمین بود. به زعم کارشناسان، هدف از بازبینی های پیشنهادی، تسهیل استقرار نسل جدید مدار ماهواره ای و سیستم های سرویس ماهواره ای ثابت، در امتداد ورود رقبای جدید به این عرصه است.

1400/09/28
12:26:40
0.0 / 5
672
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا