سی دی دریا

بازی جنگی حمله به ماهواره ها توسط نیروی فضایی ارتش آمریکا

بازی جنگی حمله به ماهواره ها توسط نیروی فضایی ارتش آمریکا

نیروی فضایی ارتش آمریکا درحال بررسی میزان پایداری و مقاومت ماهواره های این کشور در مقابل تهدیدات ناشی از حملات چین و روسیه به آنها در خارج از جو زمین است.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، تنها چند هفته بعد از آنکه روسیه یکی از ماهواره های قدیمی خویش را در فضا نابود کرد، ارتش آمریکا به فکر افتاد تا یک بازی جنگی را جهت بررسی نتایج حمله به ماهواره های خود توسط کشورهای متخاصم آغاز کند.
شبیه سازی های کامپیوتری شامل بررسی سرنگونی بالقوه ماهواره های ردیاب موشک ایالات متحده، ارسال پارازیت بر روی ماهواره ها و تحقیق درباره دیگر «اثرات» جنگ الکترونیکی است که همچون تاکتیک های احتمالی در جنگ فضایی و ماهواره ای هستند.
در جریان این بازی جنگی از ماهواره های واقعی استفاده نشد. این سیزدهمین تمرین از این دست و سومین تمرینی بود که در آن متحدان آمریکا مانند بریتانیا، کانادا و استرالیا شرکت داشتند.
این بازی جنگی در شرایطی انجام شد که پیش نویس بودجه سال ۲۰۲۳ دولت بایدن درحال شکل گیری است و وزارت دفاع آمریکا امیدوار است با دریافت بودجه بیشتر بتواند در مقابل چین و روسیه بازدارندگی ایجاد نماید.
نظامیان ارشد آمریکا تاکنون بارها از نیاز روز افزون به انعطاف پذیر کردن شبکه ماهواره ای ایالات متحده در مقابل حمله و افزایش آموزش در این حوزه سخن گفته اند. ماهواره ها برای ارتباطات نظامی، ناوبری و موقعیت یابی جهانی و طراحی سیستم های زمان بندی که در صورت وقوع جنگ مورد نیاز هستند، حیاتی هستند.
در بازی جنگ فضایی ۱۰ روزه تلاش شد تا توانایی جنگی ایالات متحده در فضا شبیه سازی شود. این تمرین آموزشی شامل درگیری با یک گروه متخاصم بود که توانایی آن بر اساس قابلیت های فضایی روسیه یا چین بازسازی شده بود.

1400/09/24
13:11:46
0.0 / 5
807
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا