سی دی دریا

۸ محصول ایران ساخت به توسعه فناوری سامانه نمک زدایی کمک کرد

۸ محصول ایران ساخت به توسعه فناوری سامانه نمک زدایی کمک کرد

کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری اعلام نمود طی 100 روز اخیر 8 محصول و پروژه در زمینه آب کاربردی شده است.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست، از ارتقای راندمان از آب و خاک و حل بحران های زیست محیطی حمایت می کند.
این کارگروه علاوه بر مجموعه کارهای خود، در ۱۰۰ روز گذشته، پروژه هایی را به انجام رسانده است. همچون این پروژه ها، اتمام مراحل مطالعه و اکتشاف چاه ژرف در منطقه سیستان با اتمام حفاری بهره برداری از چاه به عمق ۱۸۰۰ متر و نصب و راه اندازی پمپ درون چاهی ساخت شرکتهای دانش بنیان و پمپاژ آب به میزان ۴۰ لیتر بر ثانیه هستند.
توسعه فناوری ساخت قطعه براکت برای قفس های پرورش ماهی و رونمایی از نخستین مزرعه بومی پرورش ماهی در قفس در دریا با ظرفیت ۳۷۵ تن تولید در هر دوره در جزیره قشم از دیگر اقدامات شاخص این کارگروه محسوب می شود.
این کارگروه در قزوین، پروژه توسعه فناوری و بومی سازی بازیافت پسماندهای الکترونیک و استحصال فلزات گرانقیمت را به انجام رسانده است. همین طور بومی سازی و توسعه فناوری غشای سرامیکی سیلیکون کارباید و رونمایی از اولین تصفیه خانه مجهز به این محصول برای رفع کدورت آب منطقه نیز از دیگر اقدامات کارگروه برای ۱۰۰ سال اخیر در قزوین محسوب می شود.
در بوشهر، پروژه بومی سازی و توسعه فناوری دستگاه های نمک زدایی به روش الکترودیالیز معکوس در مناطق و روستاهای این استان عملیاتی شد.
در ۱۰۰ روز اخیر، توسعه فناوری طراحی و ساخت پمپ های فشار قوی سامانه نمک زدایی اسمز معکوس و جایگزینی ۸ نمونه از این محصول با نمونه خارجی در جزایر هرمز، ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک به انجام رسید.
برگزاری جلسات فنی و تخصصی با شرکت های دانش بنیان و تصویب ۱۵ پروژه فناورانه برای انعقاد قرارداد مطابق با اولویت های فناورانه و همین طور رونمایی از دوربین های حرارتی فراطیفی بمنظور شناسایی منابع آب شیرین در بستر دریا، از دیگر پروژه های این کارگروه محسوب می شود.
برگزاری ۳ نمایشگاه رونمایی از محصولات دانش بنیان در زمینه آب با حضور وزیر نیرو، حوزه کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی و حوزه محیط زیست با حضور رییس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، دیگر اقدام کارگروه تخصصی آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ۱۰۰ روز اخیر شمرده می شود.

1400/09/18
12:10:40
0.0 / 5
656
تگهای خبر: دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا