سی دی دریا

ایرانسل نخستین سایت ۵G دولت سیزدهم را راه اندازی نمود

ایرانسل نخستین سایت ۵G دولت سیزدهم را راه اندازی نمود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی  بازدید از ایرانسل، اولین سایت نسل پنج تلفن همراه در دوران وزارت خویش را به صورت آنلاین افتتاح نمود.به گزارش سی دی دریا به نقل از روابط عمومی ایرانسل، همین طور در این مراسم برای نخستین بار در ایران، خدمات پیشرفته‌ی نسل چهارم تلفن همراه (LTE-Pro) بوسیله این سایت به مشترکان ایرانسل ارائه شد.
هشتمین سایت تجاری ۵G نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، در یک منطقه‌ی پرترافیک در شهر «اندیشه» واقع در غرب استان تهران، با هدف ارائه‌ی بهترین تجربه‌ی زندگی دیجیتال به مشترکان ایرانسل در این منطقه، به راه افتاده است.
سایت ۵G ایرانسل در شهر اندیشه، اولین سایت ایرانسل است که روی فرکانس جدید ۲.۳ گیگاهرتز راه اندازی می شود. به جز فناوری ۵G، فناوری های Massive MIMO و LTE Pro (برای نخستین بار در ایران) نیز بوسیله این سایت، به مشترکان ایرانسل ارائه می شوند.
این اولین سایت نسل پنج تلفن هم راه است که در دوران دولت سیزدهم و وزارت عیسی زارع پور، راه اندازی می شود. ایرانسل با بهره برداری از آن، همچنان رکورددار سرعت اینترنت و تعداد سایت ۵G در ایران است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنان خود در این مراسم با اشاره به راه اندازی سایت ۵G ایرانسل در شهر اندیشه، اظهار داشت: ما قبل از افتتاح این سایت، برای اطمینان بیشتر، یک تیم تحقیق را به محل سایت فرستاده و سرعت نسل پنج دریافتی از این سایت را بررسی کردیم. مردم ما شایسته سرعت چند گیگابیت بر ثانیه هستند که اگر دست به دست بدهیم، این مهم، شدنی است.
ایرانسل که در ادامه‌ی رویکرد خود در خصوص ارائه‌ی تازه ترین فناوری های جهانی در ایران، از سال ۱۳۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت های معتبر بین المللی آغاز نموده بود، بعد از آنکه در ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخشستین آزمایش شبکه‌ی کامل نسل پنج تلفن همراه در ایران را انجام داد. این شرکت موفق شد در اول مرداد ۱۳۹۹، برای اولین بار در ایران، خدمات ۵G را بصورت تجاری عرضه نماید.
نخستین سایت تجاری نسل پنج ایران و ایرانسل، اول مرداد ۱۳۹۹ در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسط رییس جمهوری و در حاشیه جلسه هیأت دولت، بصورت آنلاین راه اندازی شد.
هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت تجاری ۵G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل و در حضور خبرنگاران، توسط دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل رونمایی گردید و ۲۱ آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که اولین سایت outdoor نسل پنج بود، با حضور مدیرعامل ایرانسل در دانشگاه تربیت مدرس به بهره برداری رسید.
چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرعامل ایرانسل، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، بصورت آنلاین راه اندازی شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت.
پنجمین سایت ۵G ایران و ایرانسل نیز، سوم اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مدیرعامل ایرانسل، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت.
ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم، سه شنبه ۱۹ اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش و مدیرعامل ایرانسل، در این جزیره راه اندازی شد.
هفتمین سایت ۵G ایرانسل هم، چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹، در محوطه‌ی باز دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور معاون استاندار خراسان رضوی، مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) منطقه شمال شرق و مدیرعامل ایرانسل، راه اندازی شده و خدمات آن در اختیار زوار و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت.
ایرانسل اول مرداد ۱۴۰۰ و همزمان با اولین سالروز راه اندازی تجاری شبکه‌ی نسل پنج خود، موفق شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند و در حضور رسانه، به سرعت ۳.۹۰۹ گیگابیت بر ثانیه، در شبکه‌ی واقعی و تجاری نسل پنج، برسد.
ایرانسل الان، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت های تجاری ۵G در ایران است و در صورت رفع دغدغه‌ی تخصیص فرکانس، آماده است تا برنامه‌ی توسعه ی شبکه‌ی نسل پنج خودرا با سرعتی بیش از پیش، در ایران ادامه دهد.
این شرکت، اولین ارائه دهنده‌ی ۵G در ایران است که همزمان با گسترش پوشش شبکه‌ی نسل پنج، مطالعه بر روی نسل ششم تلفن همراه یا ۶G را نیز از سال ۱۳۹۹ با همکاری مراکز معتبر دانشگاهی و تاکید بر بومی سازی این فناوری آغاز نموده است.
بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل، در نشست خبری پانزدهمین سالروز راه اندازی شبکه‌ی تلفن همراه ایرانسل، با اشاره به ثبت رکورد ۱۶.۸ پتابایت برای مصرف روزانه‌ی دیتا در شبکه‌ی این اپراتور، اظهار داشت: ایرانسل به دنبال ورود به نسل ۵.۵ تلفن هم راه است.
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بعدازظهر روز سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰، از ساختمان مرکزی ایرانسل بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات ایرانسل در توسعه ی زیرساخت های شبکه‌ی ملی اطلاعات، راهکارهای هوشمند ایرانسل مبتنی بر تکنولوژی های جدید، اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی توانمندسازی کسب وکارهای دیجیتال، ارائه‌ی خدمات دیجیتال و نیز اقدامات ایرانسل در حوزه‌ی تحقیق و توسعه، نوآوری و بومی سازی قرار گرفت.
در این مراسم، همین طور هشتمین سایت ۵G ایرانسل، مدرسه‌ی ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، سایت ارتباطی روستایی (USO) ایرانسل در استان مازندران افتتاح و فرمان شروع عملیات عمرانی مرکز سوئیچینگ داده‌ی ایرانسل در غرب کشور، بصورت آنلاین صادر شد.


منبع:

1400/09/12
13:20:59
0.0 / 5
710
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سی دس دریا