سی دی دریا
در بازدید معاونان وزیر از پارك فاوا مطرح شد؛

بازنمایی جایگاه پارک ICT در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار

بازنمایی جایگاه پارک ICT در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار

به گزارش سی دی دریا معاونان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از پارک فاوا بر لزوم بازنمایی جایگاه این پارک علمی تخصصی در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار ICT تاکید نمودند.به گزارش سی دی دریا به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، بامداد امروز علی اصغر انصاری معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات، محمد خوانساری معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ICT، با همراهی محمد جعفر صدیق رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات از این پارک بازدید نمودند.
در این بازدید علی اصغر انصاری ضمن اشاره به ضرورت تعامل بیشتر بخش های مختلف در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: وظیفه ما در وزارت ارتباطات این است که بیشتر از پیش، با برنامه ریزی جدید و افزایش تعاملات، ظرفیت های موجود را شکوفا نماییم و برای شروع هم، جمع امروز می تواند آغازی برای تعامل بیشتر و هم افزایی بهتر باشد.
وی با اشاره به اینکه باید مسائل زیرمجموعه های وزارت ارتباطات مدون شود تا در سطح عالی بتوانیم مسائل را حل نماییم، اظهار داشت: در شبکه ملی اطلاعات برنامه زمان بندی داریم. اید با برنامه ریزی سرعت بیشتری به انجام کارها داد تا بتوان در زمان مقرر به اهداف دست یافت.
محمد خوانساری رئیس سازمان فناوری اطلاعات هم در این بازدید، با تاکید بر اینکه تنها راه پیشبرد برنامه ها، داشتن یک برنامه هم افزا است، اظهار داشت: نگاه این برنامه باید به زنجیره خدمات و تکالیفی که می تواند عرضه نماید باشد تا نهایت هم افزایی و تشریک مساعی رخ دهد.
وحید یزدانیان، رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در این بازدید اظهار داشت: باید نه تنها باور وزارت ارتباطات به ظرفیت های پارک فاوا افزایش پیدا کند، بلکه کمک نماییم تا پارک به جایگاه خود نزد بخش خصوصی و استارت آپی هم برسد.
وی اضافه کرد: به منظور توسعه فعالیتهای پارک فاوا، پژوهشگاه آماده همکاری در بازنمایی جایگاه آن در زنجیره تحقیق تا توسعه بازار ICT را دارد. باید زنجیره بازیگران تبیین و جای هر یک از بازیگران در زنجیره تحقیق تا بازار مشخص شود.
یزدانیان با بیان برخی مشکلات زیرساختی پارک فاوا اضافه کرد: با کمک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات این مشکلات زیرساختی به سرعت ح ل و فصل شود تا مبحث فعالیت پارک کامل شود و شرکتهای خصوصی فعال در این منطقه هم که تجربه جدیدی کسب می کنند، بدون مشکل به کار ادامه دهند.
در این بازدید دکتر صدیق رئیس پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات هم با عرضه گزارشی جامع از شرایط و مسائل پارک، خواهان تهیه بیزنس مدل بخش و برگزاری جلسات منظم در این خصوص شد.


منبع:

1400/08/25
10:12:28
0.0 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا