سی دی دریا
اعلام دلایل نام گذاری جدید؛

تغییر نام فیسبوک با هدف بازسازی اعتبار و تمرکز بر واقعیت مجازی

تغییر نام فیسبوک با هدف بازسازی اعتبار و تمرکز بر واقعیت مجازی

سی دی دریا: فیسبوک تغییر نام خود به متا را تأیید کرده و هدف از این تحول را تمرکز بر راه اندازی متاورس دانسته که یک جهان مشترک مجازی است که جایگزین محبوبیت اینترنت سیار خواهد شد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، بنظر می رسد فیسبوک می خواهد با این تغییر اعتبار و آبروی از دست رفته خودرا مجدداً به دست آورد. این شبکه اجتماعی در ماه های اخیر با انتقادهای گسترده نمایندگان کنگره، سناتورها و رگولاتورهای آمریکا و کشورهای دیگر مواجه بوده که می گویند فیسبوک از قدرت و تسلط خود بر دنیای فناوری سو بهره برده و به دنبال کنار زدن رقبا، تحمیل سیاست های خود به دیگر شرکتها و سوءاستفاده از داده های خصوصی کاربران برای کسب درآمد بیشتر است.
مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک در جریان برگزاری کنفرانس واقعیت مجازی و افزوده این شرکت اظهار داشت: نام گذاری جدید نشانگر سرمایه گذاری ما بر روی متاورس است و البته شبکه اجتماعی ما کماکان فیسبوک نامیده خواهد شد.
متاورس اصطلاحی است که سه دهه پیش در رمانی به نام «سقوط برفی» در مورد یک ویران شهر آخرالزمانی ابداع شد و الان در سیلیکون ولی توجه زیادی به خود جلب کرده است. متاورس به شکل گسترده به ایده ایجاد یک قلمرو مجازی مشترک اشاره دارد که می تواند توسط افراد با بهره گیری از دستگاه های مختلف قابل دسترسی باشد.
زاکربرگ که به شکل گسترده بر روی واقعیت افزوده و مجازی سرمایه گزاری نموده می گوید این تغییر موجب خواهد شد که فناوری ها و اپلیکیشن های مختلف تحت یک عنوان تجاری جدید مورد استفاده قرار بگیرند و البته این به مفهوم تغییر ساختار این شرکت نیست.


منبع:

1400/08/08
09:46:59
0.0 / 5
680
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سی دس دریا