سی دی دریا

ابتکار عمل استرالیا برای مقابله با پیامک های دروغین دولتی

ابتکار عمل استرالیا برای مقابله با پیامک های دروغین دولتی

به گزارش سی دی دریا دولت فدرال استرالیا اجرای ابتکار عملی را به منظور بلوکه کردن پیامک های فریبنده دولتی شروع کرده که با هدف سرقت اطلاعات مردم ارسال می شوند.به گزارش سی دی دریا به نقل از زد دی نت، برنامه ریزی برای اجرای این طرح از یک سال قبل شروع شده است تا پیامک های فریبنده فیشینگ شناسایی و روند ارسال آنها متوقف شود.
پیامک های مورد اشاره که ظاهراً از جانب دولت ارسال می شوند در اصل توسط کلاهبرداران سایبری طراحی شده و ادعا می شود از جانب سایت ها و سرویسهای دولت الکترونیک مانند سنترلینک، مای گاو و اداره مالیات دولت استرالیا فرستاده شده اند.
دولت استرالیا می گوید پس از شیوع کرونا میزان استفاده از خدمات دولت الکترونیک در این کشور افزایش پیدا کرده و همین مساله زمینه را برای کلاهبرداری های سایبری فراهم نموده است. در جریان اجرای آزمایشی این طرح در حدود ۲۵۰۰ نوع پیامک جعلی و تقلبی شناسایی و بلوکه شدند. علاوه بر این ۲۱۴ میلیون تماس تلفنی با هدف کلاهبرداری از مردم هم کشف و بلوکه شدند.
پارلمان استرالیا خواهان همکاری شرکتهای مخابراتی و اپراتورهای استرالیایی به منظور موفقیت بیشتر این طرح شده است. این ابتکار توسط مرکز امنیت سایبری استرالیا، دولت این کشور و شرکتهای مخابراتی راه اندازی و شروع شد.

1400/08/05
19:53:05
0.0 / 5
774
تگهای خبر: امنیت , خدمات , سایبری , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا