سی دی دریا
وزیر ارتباطات:

شبکه ملی اطلاعات به مفهوم قطع ارتباط با اینترنت جهانی نیست

شبکه ملی اطلاعات به مفهوم قطع ارتباط با اینترنت جهانی نیست

به گزارش سی دی دریا مشهد ـ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هدف ایجاد شبکه ملی اطلاعات، ایجاد شبکه قدرتمند و پرظرفیت داخلی برای ارائه خدمات فضای مجازی در داخل کشور است.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، عیسی زارع پور قبل از ظهر شنبه در بازدید از «پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات» مشهد در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در فضای مجازی از لحاظ پلت فرم ها و تولید محتوا مستقل نیستیم بدین جهت نیازمند عزمی هستیم تا با یاری استارتاپ ها، استقلال کشور در زمینه فضای مجازی تحقق یابد.
وی افزود: می توان با ظرفیت داخلی موجود محتواهای فاخر و جذاب جهت استفاده در فضای مجازی کشور تولید کرد و حتی از این طریق، فرهنگ غنی اسلامی - ایرانی را به دیگر کشورهای جهان معرفی نمود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت پارک ارتباطات و فناوری اطلاعات مشهد، اشاره کرد: نیروهای متخصص و سختکوش در این مجموعه توانسته اند ظرفیت های زیادی ایجاد و یک مکان بلااستفاده را در این ساختمان به مجموعه ای پویا تبدیل کنند که لازم است چنین مجموعه هایی در کشور توسعه یابند.
وی با اشاره به فضاسازی های رسانه ای پیرامون شبکه ملی اطلاعات، تاکید کرد: «شبکه ملی اطلاعات» به مفهوم قطع ارتباط با شبکه اینترنت جهانی نیست بلکه هدف آن ایجاد یک شبکه قدرتمند و پرظرفیت داخلی برای ارائه خدمات فضای مجازی در داخل کشور است.
زارع پور اضافه کرد: اطلاع رسانی و تبلیغ کارهای پارک فناوری اطلاعات مشهد و بازاریابی برای ارائه خدمات آن به مصرف کنندگان مورد توجه قرار گیرد.


منبع:

1400/08/02
12:50:21
0.0 / 5
675
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سی دس دریا