سی دی دریا

تایوان برای مقابله با کمبود تراشه به مالزی متوسل شد

تایوان برای مقابله با کمبود تراشه به مالزی متوسل شد

وزیر اقتصاد تایوان اظهار داشت برای حل مشکل کمبود جهانی تراشه در صنعت خودروسازی به کمک مالزی بخصوص برای بسته بندی نیمه هادی ها نیاز است.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، صنعت تولید انواع نیمه هادی و تراشه در جهان به دلیل شیوع کرونا و تعطیلی مکرر کارخانه های سازنده گرفتار بحران شده و این مسئله تاثیر منفی بر تولید خودرو های پیشرفته ای گذاشته که مجهز به انواع سخت افزارها هستند.
تایوان همچون کشورهای برتر سازنده تراشه در جهان است، اما به قول ونگ می هوآ، وزیر اقتصاد تایوان تلاشهای آن به تنهایی برای حل مشکل کمبود تراشه به نتیجه نمی رسد. چونکه زنجیره تأمین این محصول بسیار پیچیده است.
وی اضافه کرد: در واقع تنگنای اصلی در جنوب شرقی آسیا بخصوص در مالزی است، چونکه برای مدتی همه کارخانه ها در این کشور تعطیل شدند. این مشکل بخصوص در مورد بسته بندی تراشه های خودرو حاد بود، چونکه شرکتهای مالزی خدماتی را در این حوزه عرضه می دهند که توسط شرکتهای تایوانی عرضه نمی گردد.
وزیر اقتصاد تایوان اضافه کرد: تمرکز ما آغاز تولید در مالزی با حداکثر سرعت امکان دارد. اطلاع دارم که بازگشت به ظرفیت تولید قبل در مالزی از اوایل سپتامبر شروع شده و هم اکنون ظرفیت تولید در این کشور به ۸۰ درصد حالت عادی بازگشته است. ازاین رو با رسیدن به ظرفیت تولید کامل این مشکل به آهستگی برطرف می شود.


منبع:

1400/07/11
10:16:15
0.0 / 5
785
تگهای خبر: تراشه , خدمات , سازنده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا