سی دی دریا
ارونقی مطرح كرد؛

جزییات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه

جزییات غیر حضوری شدن رجیستری تلفن همراه

معاون فنی گمرک اظهار داشت: رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی، از این پس بصورت غیرحضوری انجام می شود.به گزارش سی دی دریا به نقل از صداوسیما، مهرداد جمال ارونقی اضافه کرد: به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص حذف همه ایستایی های موجود در پروسه رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی، این پروسه بعد از این بصورت غیرحضوری انجام می شود.
وی افزود: از این پس فقط احراز هویت شخص مسافر و گوشی تلفن همراه وی در مبادی ورودی توسط گمرک در حداقل زمان ممکن صورت می پذیرد و همه کنترل های لازم بعدی در امتداد رجیستر کردن گوشی همچون کنترل گذرنامه بوسیله سرویس ناجا و وجود سیمکارت به نام مسافر ورودی بصورت کاملاً غیرحضوری و ظرف مهلت یک ماه از تاریخ ورود مسافر در سامانه مربوطه انجام می شود.
وی اشاره کرد: باید توجه داشت هیچ پروسه اضافی همچون تکمیل فرم، پرداخت حقوق ورودی یا سایر فرآیندها نباید در گمرکات مبادی ورودی وجود داشته باشد و در صورت مشاهده هر گونه ایستایی دراین زمینه، وفق مقررات رفتار خواهد شد.
معاون فنی گمرک اضافه کرد: شایان ذکر است گمرک جمهوری اسلامی ایران به زودی نسبت به ارائه برخط سرویس مسافری بر روی اینترنت نیز اقدام خواهدنمود تا مسافران ورودی بتوانند قبل از ورود یا هنگام ورود به کشور نسبت به ورود اطلاعات و IMEI گوشی تلفن همراه خود به شرط کنترل اولیه توسط گمرک اقدام نماید و مراتب به طریق مقتضی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: همین طور ارزش همه مدلهای گوشی در سامانه جهت ادامه پروسه رجیستری تعریف و اعمال شده که مسافران ورودی می توانند در هنگام رجیستر گوشی خود با مراجعه به سامانه اطلاعات لازم را دریافت کند.

1400/07/01
12:21:41
0.0 / 5
706
تگهای خبر: اینترنت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سی دس دریا