سی دی دریا
علیرغم وعده قبلی؛

گوگل داده های کاربران هنگ کنگی را افشا کرد

گوگل داده های کاربران هنگ کنگی را افشا کرد

سی دی دریا: گوگل که قبلاً مدعی شده بود دیگر به درخواست های مقامات هنگ کنگی برای دریافت اطلاعات کاربران این منطقه پاسخ نمی دهد، اطلاعات آنها را برمبنای درخواست دریافتی افشا کرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از انگجت، پس از آن که دولت چین یک قانون امنیتی را در ژوئن سال ۲۰۲۰ به تصویب رساند، گوگل ادعا نمود با هدف دفاع از حریم شخصی کاربران چینی و هنگ کنگی دیگر درخواست های دریافت اطلاعات را از این کشور مورد توجه قرار نمی دهد. اما این ادعا در عمل اجرا نشده است.
گوگل ۴۳ درخواست از مقامات هنگ کنگی در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ برای دریافت اطلاعات کاربران دریافت کرده که با ۳ مورد از آنها موافقت کرده است. این در حالی بود که گوگل قبلاً تصریح کرده بود با هیچ یک از این درخواست ها موافقت نخواهد کرد. گوگل مدعی شده یکی از این درخواست ها در رابطه با نجات جان یک فرد در معرض خطر بوده و دو مورد دیگر هم مربوط به قاچاق انسان بوده اند.
گوگل، فیسبوک و توئیتر تابحال بارها مدعی شده اند با هدف حفاظت از حریم شخصی و امنیت کاربران چینی اطلاعات آنها را در اختیار مقامات این کشور قرار نمی دهند. اما این اظهارات همیشه در حد ادعا باقی مانده است. از طرف دیگر این شرکتها بوسیله همکاری با آژانس امنیت ملی آمریکا، اف بی آی و سایر نهادهای اطلاعاتی و امنیتی در این کشور بطور منظم از کاربران آمریکایی و غیرآمریکایی جاسوسی کرده اند.


منبع:

1400/06/22
11:06:12
0.0 / 5
870
تگهای خبر: امنیت , توئیتر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سی دس دریا