سی دی دریا
فیس بوك مجبور به عذرخواهی شد؛

هوش مصنوعی فیسبوک سیاه پوستان را بعنوان میمون دسته بندی کرد

هوش مصنوعی فیسبوک سیاه پوستان را بعنوان میمون دسته بندی کرد

به گزارش سی دی دریا فیسبوک بعد از آنکه هوش مصنوعی این شرکت تعدادی سیاهپوست را در یک فایل ویدئویی بعنوان میمون طبقه بندی کرد، مجبور به عذرخواهی شد.به گزارش سی دی دریا به نقل از انگجت، کاربرانی که در ایام اخیر یک فایل ویدئویی را در سایت دیلی میل مشاهده کرده بودند پس از مشاهده بخش ابتدایی این ویدئو با پیام روبرو مواجه می شدند: آیا دوست دارید به تماشای ویدئوهایی در مورد نخستی سانان ادامه دهید؟ نخستی سانان یا primate ها، یکی از انواع پستانداران هستند که شامل تمامی انواع میمون ها، میمون های انسان نما و انسان های خردمند هستند.
فیس بوک این رویداد را یک خطای غیرقابل پذیرش اعلام نموده و قابلیت عرضه سفارش هوش مصنوعی خویش را که باعث انتشار پیام مذکور شده، از کار انداخته است. این شرکت می گوید درحال بررسی عامل وقوع این مشکل است تا از وقوع خطاهای مشابه از این دست جلوگیری نماید.
سخنگوی فیسبوک در این مورد گفته است: هوش مصنوعی فیسبوک درحال ارتقا است. اما ما می دانیم که این فناوری کامل نیست. ما از هر کسی که این سفارش توهین آمیز را مشاهده کرده عذرخواهی می نماییم.
خطاهای مکرر سیستم های هوش مصنوعی فیسبوک و گوگل در زمینه شناسایی دقیق افراد سیاهپوست و زنان تاکنون بارها خبرساز شده است.
علت آن است که این دو شرکت و شرکتهای فناوری آمریکایی مشابه برای طراحی و تکمیل سیستم های هوش مصنوعی خود بیشتر از مردان سفید پوست استفاده می نمایند.


منبع:

1400/06/13
23:08:46
0.0 / 5
764
تگهای خبر: سایت , فناوری , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا