سی دی دریا
ستاد حمل و نقل معاونت علمی اعلام كرد؛

رفع موانع پیش روی راه اندازی هواپیماهای کوچک

رفع موانع پیش روی راه اندازی هواپیماهای کوچک

به گزارش سی دی دریا ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری اعلام نمود با رفع موانع پیش روی راه اندازی هواپیماهای کوچک در جهت توسعه آن تلاش میکند.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، کاربری هواپیماهایی با سرنشین کمتر از ۱۹ نفر توسعه پیدا می کند تا اشتغال و تولید ثروت شتاب گیرد. اقدامی که با حمایت معاونت علمی انجام می شود.
این کار با اقداماتی چون «امضای تفاهمنامه سه جانبه بین سازمان هواپیمایی کشوری»، «شرکت فرودگاه های کشور» و «ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» عملیاتی می شود.
«تدوین پیش نویس آئین نامه تاسیس شرکتهای حوزه هوانوردی عمومی» و «ساخت آشیانه خدمات رسانی به هواپیماهای کوچک توسط مرکز فنون و خدمات هوایی در فرودگاه مهرآباد» دیگر اقداماتی است که انجام شده است.
هدفی که مقرر است به «افتتاح آشیانه راه اندازی شده در فرودگاه مهرآباد و پرواز نمادین هواپیماهای کوچک» منجر شود.
«اعلام آئین نامه تاسیس شرکتهای هوانوردی عمومی در سایت سازمان هواپیمایی کشوری بعد از تایید کلیات طرح در شورای عالی هواپیمایی» هم برای اجرایی شدن این هدف صورت خواهد گرفت.
اما این کار با چالش ها و موانعی چون «تامین سوخت مورد نیاز هواپیماهای کوچک»، «توزیع سوخت مورد نیاز هواپیماهای کوچک»، «نرخ بالای سوخت مورد نیاز هواپیماهای کوچک»، «تایید آیین نامه و دریافت درخواست ها با رویه جدید» و«عدم توانایی مالی برای شرکتهای کوچک در به کارگیری هواپیماهای پیستونی و ارزانقیمت و ایجاد شبکه پروازی» مواجه می باشد که مجریان این طرح درصدد هستند تا این چالش ها را با کمک شرکتهای دانش بنیان و با استفاده از زیست بوم فناوری و نوآوری برطرف کنند.
البته در کنار این کار، «هم راستا با افزایش استفاده از هواپیماهای کوچک»، «واردات سوخت»، «تولید توسط پالایشگاه های داخلی»، «تعلق یارانه به این نوع سوخت» و «تایید کلیات طرح در جلسه شورایعالی هواپیمایی» هم باید صورت گیرد. این کار به کاهش ۷۰ تا ۹۰ درصدی هزینه های ناوبری کمک می نماید.

1400/06/06
22:36:53
0.0 / 5
711
تگهای خبر: خدمات , سایت , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا