سی دی دریا

استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی و کنترل نوزادان نارس

استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی و کنترل نوزادان نارس

پژوهشگران استرالیایی از طراحی یک سیستم هوش مصنوعی آگاهی داده اند که می توان آنرا به دوربین های دیجیتال افزود تا شناسایی و کنترل نوزادان نارس تسهیل شود.به گزارش سی دی دریا به نقل از زد دی نت، پزشکان با بهره گیری از این سیستم می توانند بطور خودکار نوزادان نارس را از روی چهره و پوست آنها شناسایی کنند و ازراه دور نشانه های حیاتی آنها را کنترل و بررسی نمایند تا در صورت لزوم مراقبت های خودرا تشدید کنند.
استفاده از این سیستم نیاز به کاربرد سنسورهای الکتریکی تماسی را از بین می برد. این حسگرها تنها با افزودن صفحات چسبناک قابل استفاده هستند که می تواند منجر به پارگی پوست و عفونت های احتمالی در نوزادان شود. در مقابل استفاده از دوربین های ویدئویی غیر تماسی هوش مصنوعی هیچ لطمه جانبی برای نوزادان ایجاد نمی نماید.
این دوربین های فوق دقیق می توانند برای کنترل ضربان قلب و تنفس نوزادان هم مورد استفاده قرار بگیرند. هوش مصنوعی دوربین های مورد اشاره سبب می شود تا آنها حتی با بررسی حرکات بدن نوزادان هم بتوانند در مورد عادی یا غیرعادی بودن وضعیت آنها به جمع بندی برسند.
همه ساله در جهان ده درصد نوزادان به دلیلهای مختلف نارس به دنیا می آیند و این تکنولوژی جدید به حفظ جان آنها کمک می نماید. دقت این سیستم در بررسی و کنترل نوزادان نارس برابر با ۹۹.۷۸ درصد اعلام شده است.

1400/06/04
13:09:45
0.0 / 5
781
تگهای خبر: دیجیتال , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا