سی دی دریا
یوسفی در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات:

زارع پور شهامت ایجاد تحول در فضای مجازی را دارد

زارع پور شهامت ایجاد تحول در فضای مجازی را دارد

به گزارش سی دی دریا عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به کارنامه وزیر پیشنهادی ارتباطات در ایجاد تحول در وزارت ارشاد و قوه قضائیه، اظهار داشت: زارع پور شهامت ایجاد تحول در فضای مجازی را دارد.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه (۳۱ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی رأی اعتماد به عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری، مجتبی یوسفی نماینده اهواز در موافقت با وزیر پیشنهادی، اظهار داشت: ایجاد کابینه توانمند، جوان، مؤمن و انقلابی به مفهوم معرفی کارآمدترین افراد در زمینه وزارتخانه های تخصصی است. کارآمدی بوسیله ارائه برنامه و بررسی کارنامه وزرای پیشنهادی قابل احصاء است.
وی با اعلان اینکه گسترش زیرساخت ها، توسعه نرم افزاری و مدیریت منابع در حکمرانی فضای مجازی، سه موضوع مهم در وزارت ارتباطات است، اضافه کرد: معیشت و اقتصاد مردم به فضای مجازی گره خورده است؛ باید وزیر پیشنهادی شهامت ایجاد تحول را داشته باشد.
نماینده مردم اهواز در مجلس اشاره کرد: زارع پور در وزارت ارشاد و قوه قضائیه تحولات مهمی ایجاد کرد که نشان از شهامت وزیر پیشنهادی برای اصلاح امور دارد.
یوسفی افزود: باید تکلیف نیروهای شرکتی در این وزارتخانه، روشن و برنامه مشخصی در این خصوص ارائه شود. حکمرانی دیجیتال و بازارهای بین المللی مهم می باشد. در این راستا افزایش پهنای باند می تواند فضاهای جدیدی برای مردم باز کند.
وی اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه، ۴۰ درصد مراجعات مردم به وزارتخانه ها باید بوسیله شبکه ملی اطلاعات صورت گیرد که تا امروز این امر محقق نشده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس درباب اقتصاد دیجیتال، گفت: اقتصاد مردم برای ما مهم می باشد، حق مالکیت مردم در پلت فرم های خارجی از بین می رود و زارع پور باید دراین زمینه برنامه خودرا عرضه نماید. پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در زمینه دیجیتال امری ضروری می باشد. در صورت برنامه ریزی دقیق دراین زمینه می توان شاهد افزایش اشتغال ۱۰ درصدی در این بخش بود.
یوسفی اظهار داشت: سه و نیم میلیون دانش آموز در روستاها زندگی می کنند که در روزهای کرونا دسترسی به اینترنت ندارند؛ این دانش آموزان نادیده گرفته شده اند.


منبع:

1400/05/31
23:17:03
0.0 / 5
640
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
سی دس دریا