سی دی دریا

بازیافت سریع باتری خودرو های برقی با ربات

بازیافت سریع باتری خودرو های برقی با ربات

محققان آزمایشگاه ملی اوک ریج آمریکا وابسته به وزارت انرژی این کشور از تولید یک سیستم رباتیک برای جداسازی خودکار قطعات باتری های خودرو های برقی اطلاع داده اند.به گزارش سی دی دریا به نقل از نیواطلس، با استفاده از این سیستم میتوان روند بازیافت باتری های خودرو های برقی را تا ده برابر سریع تر کرد و دقت و امنیت این روند را هم افزایش داد.
با توجه به افزایش محبوبیت خودرو های برقی، حجم و تعداد باتری های این خودرو ها که به تدریج فرسوده می شوند هم روز به روز افزایش می یابد. بنابراین خودکار سازی فرآیند بازیافت این باتری ها اهمیت زیادی دارد.
باید توجه داشت که استفاده از باتری برای تأمین انرژی مورد نیاز مراکز داده، منازل، ساختمان ها و غیره روز به روز در حال افزایش می باشد ولی تعداد بسیار اندکی از این باتری ها بازیافت می شوند. این در شرایطی است که باتری های مورد اشاره مواد شیمیایی سمی زیادی هم دارند و بازیافت آنها از رها شدن این مواد در طبیعت جلوگیری می کند.
سیستم رباتیک جدید تک تک سلول های باتری ها را جدا می کند و استفاده از کبالت، لیتیوم و دیگر اجزای فلزی آنها را جهت استفاده مجدد ممکن می کند. این سیستم در مدت زمانی که برای جداسازی قطعات ۱۲ باتری برای کارگران ماهر کافی است، توانسته قطعات ۱۰۰ باتری را جدا کند.


منبع:

1400/05/28
13:40:17
0.0 / 5
579
تگهای خبر: امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا