سی دی دریا
محمودزاده در صحن مجلس:

طرح فضای مجازی مجلس به كسب و كارهای خانگی لطمه خواهد زد

طرح فضای مجازی مجلس به كسب و كارهای خانگی لطمه خواهد زد

به گزارش سی دی دریا عضو فراکسیون مستقلال مجلس خواهان توقف بررسی طرح صیانت از فضای مجازی تا روی کار آمدن دولت سیزدهم شد و اظهار داشت: این طرح به مشاغل و کسب و کارهای خانگی لطمه خواهد زد.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی برابر اصل ۸۵ قانون در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.
جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد در مخالفت با بررسی این طرح در اصل ۸۵ قانون اساسی اظهار داشت: طراحان تلاش دارند تا بررسی این طرح را به کمیسیون تخصصی واگذار کنند در صورتیکه طبق اصل ۸۵ فقط در موارد ضروری می توان بررسی طرحی را به کمیسیون تخصصی ارجاع داد.
عضو کمیسیون کشاورزی گفت: در شرایطی که مردم با مشکلات جدی اقتصادی مواجهند چه ضرورتی دارد که طرحی برای محدودسازی فضای مجازی تعبیه شود. کمیسیون فرهنگی هنوز به چارچوب فکری دقیقی در این خصوص دست نیافته است. این طرح در ابتدا ۲۰ ماده بعد از آن ۵۰ ماده و امروز با ۳۷ ماده به صحن علنی ارائه شده است.
عضو فراکسیون مستقلان با طرح این سوال که چرا باید طرح مهمی در مورد فضای مجازی توسط عده محدودی در کمیسیون فرهنگی مطرح شود، اشاره کرد: طبق مواد این طرح شبکه های خارجی باید ظرف چهار ماه در ایران دفتر ایجاد کنند و اگر این اقدام انجام نشود، پیامرسان های خارجی مسدود خواهند شد.
محمودزاده افزود: به خاطر تحریم ها و عدم مراودات اقتصادی ایران با سایر کشورها، پیامرسان های خارجی نمی توانند در عرض چهار ماه دفتر مستقل در ایران ایجاد کنند. در نتیجه این شبکه ها مسدود خواهند شد و کسب وکار و مشاغل مردم تعطیل می شود.
نماینده مردم مهاباد اظهار داشت: در شرایطی که به سبب کرونا اشتغال کشور به شدت کاهش یافته است و کسب وکارها در فضای مجازی گسترش یافته، مردم گرفتار ضرر اقتصادی خواهند شد. طرح صیانت از فضای مجازی لطمه جبران ناپذیری به مشاغل و کسب وکار خانگی مردم وارد خواهدنمود.
وی اضافه کرد: طبق این طرح، تولید، تکثیر، فروش و انتشار vpn جرم بوده و جریمه و حبس دارد. توزیع و انتشار vpn شامل همه افرادی می شود که جهت استفاده از تلگرام از vpn استفاده می نمایند. وی با اعلان اینکه نظر دولت در مورد این طرح، گرفتن نشده است، اظهار داشت: دولت مخالف این طرح است و باید اجازه دهیم دولت جدید آغاز به کار کند و نظر دولت جدید در مورد این طرح گرفتن شود.


منبع:

1400/05/06
22:59:54
0.0 / 5
612
تگهای خبر: شبكه , فروش , فضای مجازی , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
سی دس دریا