سی دی دریا
در گزارش سی دی دریا عنوان شد؛

ارائه تسهیلات برای فروش محصولات دانش بنیان در 7 پایگاه صادراتی

ارائه تسهیلات برای فروش محصولات دانش بنیان در 7 پایگاه صادراتی

به گزارش سی دی دریا معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه پایگاه صادارتی در 7 کشور به راه افتاده است، اظهار داشت: صندوق به دانش بنیان ها کمک می نماید تا بتوانند در این پایگاهها محصولات خودرا بفروشند.دکتر سیاوش ملکی فر، در گفتگو با خبرنگار مهر درباب یکی از بسته های خدمات توانمندسازی صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار نمود: صادرات امر پیچیده ای است و خیلی از شرکتها به تنهایی نمی توانند مسیر پر چالش صادرات و بین المللی شدن را طی کنند.
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: در بعضی کشورهای هدف، پایگاه هایی توسط بخش خصوصی به راه افتاده است که علاوه بر ایجاد امکان استقرار و نمایش محصولات، خدمات صادراتی متنوعی از مطالعات بازار تا برگزاری جلسات B۲B با مشتریان بالقوه خارجی را نیز به شرکت های دانش بنیان علاقمند ارائه می کند.
وی با اعلان اینکه این پایگاه ها خدماتی را در امتداد افزایش صادرات به همان کشور به شرکت های دانش بنیان ارائه می دهند، اظهار داشت: این پایگاه ها که ماهیت خصوصی دارند، محصولات دانش بنیان را در قالب یک نمایشگاه دائمی به نمایش می گذارند و با ارائه خدماتی همچون تهیه اقلام تبلیغاتی، بازاریابی، مشاوره های حقوقی، ثبت شرکت، نقل و انتقال ارز و … به توسعه صادرات شرکتها کمک می کنند.
ملکی فر با اعلان اینکه شرکت های دانش بنیان متقاضی حضور در این پایگاه ها، باید هزینه ثابت سالانه ای را به همراه سهم اندکی از صادرات خود پرداخت کنند، اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی تا ۷۰ درصد هزینه ثابت حضور در این پایگاه ها را تا سقف سالانه ۱۲۰ میلیون تومان بطور بلاعوض به شرکت های دانش بنیان متقاضی پرداخت می کند.
وی با اعلان اینکه این پایگاه های صادراتی تا حالا در ۷ کشور مستقر شده است، اظهار داشت: عراق، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، چین، سوریه و کنیا کشورهایی است که پایگاه های صادراتی محصولات دانش بنیان در آنها به راه افتاده است و درحال ارائه خدمات به شرکت های دانش بنیان هستند. امیدواریم پایگاه های روسیه، ترکیه و ونزوئلا نیز به زودی راه اندازی شود.


منبع:

1400/04/20
22:45:06
0.0 / 5
695
تگهای خبر: خدمات , فروش , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
سی دس دریا