سی دی دریا

علاقه بیشتر كاركنان حوزه فناوری به تغییر شغل

علاقه بیشتر كاركنان حوزه فناوری به تغییر شغل

سی دی دریا: تعداد قابل توجهی از کارکنان حوزه فناوری مشتاق تغییر شغل هستند و اقناع آنها برای باقی ماندن در مشاغل فعلی کار دشواری است.به گزارش سی دی دریا به نقل از زد دی نت، نتایج یک بررسی جدید نشان میدهد کمتر از یک سوم فعالان و کارکنان حوزه فناوری قصد دارند مشاغل فعلی خودرا حفظ کنند و بیشتر آنها به دنبال ترک پست سازمانی فعلی هستند و در این شرایط در خیلی از کشورهای جهان شاهد کمبود افرادی هستیم که از مهارت های دیجیتال کافی برای انجام مشاغل مختلف برخوردار باشند.
این بررسی که توسط مؤسسه سی دبلیو جابز بوسیله گفتگو با هزار فعال حوزه فناوری و ۵۰۰ تصمیم گیر حوزه آی تی انجام شده، نشان میدهد تنها ۲۹ درصد از کارکنان حوزه فناوری قصد دارند مشاغل فعلی خودرا تا ۱۲ ماه آتی حفظ کنند و بیشتر آنها قصد دارند پس از اختتام همه گیری کرونا و تغییر مجدد سبک زندگی مشاغل دیگری را بر عهده بگیرند.
همچنین ۱۴ درصد از کارکنان حوزه فناوری به دنبال بر عهده گرفتن مشاغل تازه در شرکت هایی متفاوت هستند، ۱۱ درصد می خواهند کسب وکار شخصی خودشان را ایجاد کنند، ۱۱ درصد قصد دارند مشاغل پاره وقت داشته باشند، ۱۱ درصد به دنبال تغییر محل جغرافیایی کار و ۱۰ درصد هم به دنبال پیمانکار شدن هستند. در مجموع ۸ درصد افراد هم کلاً قصد دارند در زمینه ای جدید به غیر از فناوری مشغول به کار شوند.
بررسی های سی دبلیوجابز حاکیست ظرف ماه های آتی حوزه فناوری با کمبود نیروی متخصص و ماهر مواجه می شود و کوشش برای تغییر شغل این بخش را به شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد.


منبع:

1400/04/20
13:27:49
0.0 / 5
625
تگهای خبر: دیجیتال , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا