سی دی دریا
یك مقام مسئول اعلام كرد؛

شرط پشتیبانی از آزمایشگاههای فناوری

شرط پشتیبانی از آزمایشگاههای فناوری

به گزارش سی دی دریا مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی با اشاره به اینکه آزمایشگاهها بر مبنای فعالیت هایشان رتبه بندی می شوند، اظهار داشت: میزان برخورداری آزمایشگاه ها از حمایت ها به عملکرد و رتبه آنها بستگی دارد.دکتر رضا اسدی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به نقش فعال شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی در پذیرش و جذب آزمایشگاه های توانمند و پیشتاز برای توسعه کیفیت خدمات خود اظهار داشت: تا کنون بیشتر از ۹۲۰ مجموعه از دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و شرکتهای خصوصی به جمع اعضای شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی پیوسته اند که این میزان با ادامه روند تعامل و جذب مجموعه هایی که از توانمندی و شرایط لازم برخوردار باشند، رو به افزایش است.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ضمن اشاره به حمایت های مادی و معنوی از مراکز آزمایشگاهی حائز شرایط اظهار داشت: یکی از مهم ترین اولویت های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، پشتیبانی از توانمندسازی مراکز آزمایشگاهی است.
وی افزود: این حمایت در سرفصل های مختلفی چون استقرار استانداردهای آزمایشگاهی، تعمیر، نگهداری و کالیبراسیون تجهیزات، خرید تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران، خرید نمونه های مرجع و استقرار نرم افزارهای مدیریت فرآیندهای آزمایشگاهی صورت می گیرد.
اسدی فرد رتبه بندی و ارزیابی آزمایشگاه های عضو را گامی در جهت ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی شبکه دانست و اظهار داشت: آزمایشگاه های عضو شبکه در جهت ترغیب و تشویق نسبت به عرضه خدمات مطلوب و مشتری مداری، به صورت مستمر ارزیابی و رتبه بندی می شوند. بر همین مبنا آزمایشگاه ها بر مبنای معیارهای مختلفی رتبه بندی شده و هرساله کارشناسان و مدیران آزمایشگاه های برتر مورد تقدیر قرار می گیرند.
وی با بیان اینکه میزان برخورداری آزمایشگاه ها از حمایت ها به عملکرد و رتبه آنها بستگی دارد اضافه کرد: بر مبنای نتایج ارزیابی عملکرد مراکز عضو که هر سال انجام می شود مجموعه هایی که از امکانات موجود خود بهتر بهره برده باشند، می توانند از حمایت شبکه برای خرید دستگاههای جدید بهره مند شوند.
مدیر شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، توسعه دانش و فناوری حوزه های آزمایشگاهی و ارتقای دانش فنی کارشناسان و متخصصان را یکی دیگر از حمایت های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی برشمرد و اضافه کرد: تبادل تجربه ها و اطلاع از تازه ترین دستاوردهای دانشی و فناورانه دانش آزمایشگاهی یکی از اولویت های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی است.
وی افزود: بر همین اساس، کاربران، متخصصان و کارشناسان آزمایشگاه ها ذیل کارگروه های تخصصی شبکه آزمایشگاهی، گرد هم می آیند و در رویدادهای مختلفی چون کارگاه های آموزشی، نشست های تخصصی و تبادل دانش شرکت می کنند.
اسدی فرد تصریح کرد: رویکرد شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی از آغازین روزهای فعالیتش، پشتیبانی از پژوهش و توسعه فناوری های راهبردی بوده و امسال هم با پشتیبانی از فعالان زیست بوم پژوهش و نوآوری همچون دانشجویان، پژوهشگران و اعضای هیئت علمی به شیوه های متعدد ادامه خواهد یافت.


منبع:

1400/04/08
12:58:06
0.0 / 5
666
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا