سی دی دریا

تولید گاز طبیعی از نور خورشیدهای مصنوعی ممكن می شود

تولید گاز طبیعی از نور خورشیدهای مصنوعی ممكن می شود

به گزارش سی دی دریا محققان اتریشی کارخانه ای تأسیس کرده اند که می تواند از نور یک خورشید مصنوعی برای استخراج هیدروژن و دی اکسیدکربن و تولید گاز طبیعی استفاده نماید.به گزارش سی دی دریا به نقل از نیواطلس، در خیلی از کشورها زمستان های طولانی باعث می شود تا میزان انرژی خورشیدی در دسترس محدود شده و بنابراین تولید انرژی بدین شیوه دشوار شود. سیستم های تبدیل انرژی از راه خورشیدهای مصنوعی می توانند بعنوان جایگزینی مناسب به کار گرفته شوند.
از این سیستم ها تاکنون برای تأمین انرژی خورشیدی استفاده می شد. ولی اکنون میتوان از این تکنولوژی برای تهیه گاز طبیعی در عمق زمین هم استفاده نمود.
فناوری مورد اشاره با پشتیبانی مالی اتحادیه اروپا ابداع شده و چند شرکت سوئیسی هم در تکمیل آن مشارکت داشته اند. در این فرآیند از برق ساخته شده با استفاده از صفحات خورشیدی و توربین های بادی برای تولید هیدروژن استفاده می شود. همینطور برق به دست آمده در این فرآیند در یک فرآیند الکتروسیس برای جدا کردن هیدروژن و اکسیژن آب به کار گرفته می شود. سپس هیدروژن به دست آمده همراه با دی اکسیدکربن مایع به مخازن گاز بوجود آمده در زیر زمین تزریق می شوند.
فرایند تولید گاز طبیعی به این شکل کم هزینه و سریع است و در صورت ضرورت از گازهای مورد اشاره میتوان برای تولید گاز متان یا آب هم استفاده نمود. میزان بهره وری این فناوری تبدیل انرژی خورشیدی یا باد به برق و گاز طبیعی ۶۰ درصد است.

1400/04/02
22:30:20
0.0 / 5
574
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا