سی دی دریا
از سوی صندوق نوآوری و شكوفایی ؛

500 شركت دانش بنیان صدمه دیده از كرونا تسهیلات گرفتند

500 شركت دانش بنیان صدمه دیده از كرونا تسهیلات گرفتند

صندوق نوآوری و شکوفایی از ۵۰۰ شرکت صدمه دیده از کرونا حمایت کرده و از طرفی ۳۴ طرح دانش بنیان به ارزش ۸۷۲ میلیارد تومان در جهت جهش تولید تسهیلات دریافت کرده اند.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، صندوق نوآوری و شکوفایی برپایه ماده ۵ قانون پشتیبانی از شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان، از سال ۱۳۹۲ فعالیت خویش را شروع کرده است و از نیمه دوم سال ۱۳۹۷ به بعد با استفاده از ظرفیت تمام نهادهای فعال در زیست بوم نوآوری و روش های تأمین مالی نوین و اهرمی سازی منابع، نسبت به شکل دهی و پشتیبانی از نظام تأمین مالی نوآوری اقدام نموده است.
در دوره دو الی ۳ ساله بیشتر از ۱۲، ۶۰۰ میلیارد تومان انواع تسهیلات و خدمات مالی به شرکتهای دانش بنیان در سرتاسر کشور عرضه شده که بیشتر از ۱۲ برابر عملکرد سال های گذشته (از سال ۹۲-۹۷) صندوق است.
با توجه به کارگیری گسترده شبکه همکاران و بهبود فرآیندها، ضمن کاهش زمان عرضه خدمات، قیمت تمام شده آن به میزان قابل ملاحظه ای کاهش یافته است.
نمودار عرضه تسهیلات صندوق نواوری و شکوفایی از سال ۹۷ به بعد

از آذرماه سال ۹۷ به بعد ۸ هزار و ۵۲۲ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده که از این میزان وام عرضه شده ۷ هزار و ۴۸۰ میلیارد آن از جانب شرکتهای دانش بنیان پرداخت شده است. این آمار نشان داده است که عرضه تسهیلات صندوق ۸.۸ برابر از سال ۹۷ به قبل بیشتر شده است.
طرح های جهش تولید
همچنین با عنایت به نام گذاری سال ۱۳۹۹ بعنوان «جهش تولید»، صندوق نوآوری و شکوفایی تعداد ۳۴ طرح دانش بنیان را به ارزش ۸۷۲ میلیارد تومان در حوزه های مهم با هدف افزایش جهش گونه فروش، صادرات یا اشتغال و کمک به صرفه جویی ارزی و حل چالش ها و مسائل ملی و… مورد حمایت قرار داده است.
حوزه فناوری / کاربرد
تعداد مصوبات
حوزه فناوری / کاربرد
تعداد مصوبات
حوزه فناوری / کاربرد
تعداد مصوبات
بهداشت و درمان
۸
مواد و محصولات شیمیایی
۴
حمل و نقل
۱
نفت، گاز و پتروشیمی
۶
نظم و امنیت
۴
پوشاک و نساجی
۱
ارتباطات و مخابرات
۲
فلزات و معادن
۱
شهرسازی و ساختمان
۱
غذا، کشاورزی و دامپزشکی
۴
برق و انرژی های نو
۲

حوزه های بهداشت و درمان، نفت، گاز و پتروشیمی، ارتباطات و مخابرات، غذا و کشاورزی، مواد و محصولات شیمیایی، نظم و امنیت، برق و انرژی های نو، حمل و نقل، پوشاک و نساجی، و ساختمان سازی از حوزه هایی بودند که طرح های فناوری در زمینه جهش تولید داشته اند و از جانب صندوق نوآوری و شکوفایی مورد حمایت قرار گرفته است. حمایت ۳۵۰ میلیارد تومانی از طرح های در رابطه با کرونا
از سوی دیگر انتشار کرونا در ایران منجر به بروز اثرات اجتماعی و اقتصادی در کشور شد ازاین رو به اذعان صندوق نوآوری و شکوفایی اقداماتی در جهت تسهیل تولید محصولات دانش بنیان مورد نیاز برای پیشگیری و درمان این بیماری انجام شده و بیشتر از ۳۵۰ میلیارد تومان برای ۷۰ طرح تولید اقلام مبارزه با پاندمی اعطا شده است.
همچنین نزدیک به ۵۰۰ شرکت صدمه دیده ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود ۹ درصد اعطا شده است.


منبع:

1400/03/15
13:09:23
0.0 / 5
508
تگهای خبر: ارتباطات , امنیت , خدمات , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا