سی دی دریا

23 شتاب دهنده در حوزه صادرات زیست فناوری فعالیت می نمایند

23 شتاب دهنده در حوزه صادرات زیست فناوری فعالیت می نمایند

سی دی دریا: معاونت علمی و فناوری اعلام نمود 23شتابدهنده در حوزه زیست فناوری با هدف توسعه صادرات شکل گرفته است.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ۲۳ شتاب دهنده در حوزه های در رابطه با زیست فناوری شکل گرفته است تا روند توسعه این فناوری را شتاب دهد.
زیست فناوری یکی از عرصه های توسعه یافته علمی و فناورانه در کشور است و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری بارها بر توانمندی بالای دانشمندان کشورمان در این عرصه در سطح منطقه و جهان تاکید کرده است. این توانمندی ها حاصل تلاشی است که در زیست بوم فناوری و نوآوری و به یاری متخصصان و اندیشمندان جوان کشور اتفاق افتاده است.
یکی از ارکان اصلی این زیست بوم، شکل گیری شتاب دهنده هایی است که نقشی اثرگذار در توسعه یافتگی علوم و فناوری ها در کشور دارند و مسیر را برای حرکت شرکت های دانش بنیان و فناور و تجاری سازی ایده ها و محصولات هموار می کنند. حوزه زیست فناوری نیز با ایجاد ۲۳ شتاب دهنده فعال در این عرصه روندی رو به رشد را تجربه کرده است.
در حال حاضر ۲۳ شتاب دهنده در حوزه های مواد اولیه دارویی، داروهای زیستی و پیشرفته، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، پروبیوتیک و تجهیزات پزشکی فعالیت می نمایند. این شتاب دهنده ها چند سالی است که سهم ویژه ای در توسعه یافتن زیست فناوری در کشور دارند.
این تلاش ها نتیجه ای دیگری نیز برای کشور دارد و آن هم کسب مقام نخست در منطقه و دوازدهم در سطح جهان و صادرات بیش از ۶۰ درصدی شرکت های دانش بنیان حوزه زیستی است.


منبع:

1400/03/10
17:31:50
0.0 / 5
527
تگهای خبر: تجهیزات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
سی دس دریا