سی دی دریا

۲۸ حوزه صنایع نرم و خلاق ارائه شد

۲۸ حوزه صنایع نرم و خلاق ارائه شد

به گزارش سی دی دریا ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق در راهبردی جدید ۲۸ حوزه کلان را بعنوان بستر فعالیت صنایع نرم و خلاق معرفی نمود.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، صنایع نرم و خلاق در بعضی کشورهای توسعه یافته سهم بسیار قابل توجهی از تولید ناخالص ملی را به خود مختص کرده است. بر این اساس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، تلاش دارد تا با ترغیب هر چه بیشتر فعالان استارت اپی به فعالیت در این عرصه آنها را با مزیت های تاسیس شرکت خلاق آشنا کند.
پیش از این تنها ۹ حوزه کلان بعنوان بخش هایی که در آن مجوز شرکت خلاق صادر می شود، وجود داشت. این تقسیم بندی ۹گانه بگونه ای بود که همه طیف های صنایع نرم و خلاق را در بر نمی گرفت.
در دوره جدید ستاد با بررسی حقیقت های میدانی زیست بوم صنایع خلاق و فرهنگی کشور، راهبردی جدید اتخاذ نموده است. بر این اساس تعداد بخش های فعالیت شرکتهای خلاق به ۲۸ بخش مجزا رسید، هر کدام از این بخش ها هم خود طیف وسیعی از مشاغل، نوآوری ها و زمینه های کار و فعالیت را در بر می گیرد.
انیمیشن و فیلم، بازی ویدئویی و موبایلی، تولید محتوای صوتی و تصویری، خدمات شهری و منزل، سلامت و سبک زندگی، فروشگاه و نمایشگاه، کتاب، تولید محتوا، چاپ و نشر، مالی، سرمایه گذاری، بیمه، مشاوره خدمات کسب و کار، پی نمایی (کمیک استریپ)، ملزومات پزشکی و تجهیزات توانبخشی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، حقیقت افزوده مجازی ترکیبی، آموزش یادگیری اشتغال، طراحی معماری و ساختمان، صنایع دستی میراث فرهنگی و گردشگری، هنرهای تجسمی و نمایشی، کتاب چاپ تولید محتوا چاپ و نشر، رسانه های صوتی و تصویری، مد و پوشاک، گیاهان دارویی و طب سنتی، خدمات فناوری اطلاعات، خدمات شهری و منزل، حمل و جابجایی، تبلیغات و بازاریابی، خوراک و نوشیدنی، محیط زیست و انرژی، گیاهان کشاورزی دامپزشکی، خدمات زیرساخت توسعه کسب و کار صنایع خلاق، سایر صنایع خلاق و فرهنگی، نام ۲۸ حوزه ای است که از جانب ستاد اعلام شده است.
فعالان خلاق، استارتاپها، شرکت ها، دانشگاهیان، پژوهشگران فعال و همه علاقه مندان در هر یک از این ۲۸ حوزه می توانند برای تاسیس شرکت خلاق به دبیرخانه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق رجوع کنند.

1400/03/07
23:41:37
0.0 / 5
605
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا